Aktualności

Wigilia dla bezdomnych w noclegowni w Bytomiu

Bytomska Fundacja Petralana czwarty rok z rzędu zorganizowała wydarzenie: „Wigilia dla bezdomnych w noclegowni w Bytomiu”.

Wigilia dla bezdomnych odbyła się w noclegowni z bytomskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Petralana już czwarty rok z rzędu. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna wigilia odbyła się przed budynkiem noclegowni. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a tylko przekazywali przygotowane paczki dla osób bezdomnych.

– Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i ponownie zorganizować wydarzenie – mówił Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Wigilia dla bezdomnych w noclegowni w Bytomiu

Po raz drugi w organizację świątecznego wydarzenie włączyły się również placówki kulturalne w Bytomiu. Muzykę uczestnikom zapewnili Muzycy Dobrej Kultury z MDK nr 2 w Bytomiu, a z kolei nagłośnienie Bytomskie Centrum Kultury. Zaś radni bytomskiej Rady Miejskiej z klubu KO (Maciej Gajos, Krzysztof Gawenda, Michał Misiaszek, Grzegorz Nowak, Teresa Polak, Michał Staniszewski, Joanna Stępień, Paweł Winiarski, Maria Żyła) przygotowali dla bezdomnych także drobne upominki świąteczne.

Wigilia dla bezdomnych w noclegowni w Bytomiu

Fundacja Petralana

Organizacja powstała sześć lat temu, w roku otwarcia w Bobrku fabryki mineralnej wełny skalnej Petralana. Fundacja Petralana w tym czasie zorganizowała i zrealizowała szereg projektów, z czego większość z nich odbyła się w naszym mieście. W tym roku razem z bytomskim MOPR-em zorganizowali dużo akcji:

  • pomoc w zakupach dla bytomskich seniorów,
  • organizacja biegu charytatywnego Kilometry Pomocy dla Szymona Siuzdaka,
  • współorganizacja charytatywnego meczu hokeja, gdzie zmierzył się drużyny HRAP i TVN24.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.