Podaruj drugie życie choince w Bytomiu
Aktualności

Podaruj drugie życie choince w Bytomiu

To już czwarta taka akcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, gdzie zachęca ona do podarowania drugiego życia choince w Bytomiu.

Podaruj drugie życie choince w Bytomiu – po raz czwarty wybrzmiewa to hasło z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Świąteczne drzewka można przywozić do Zaplecza Technicznego MZDiM przy ulicy Tarnogórskiej 1A.

Podaruj drugie życie choince w Bytomiu

Akcja „Nie wyrzucaj choinki po świętach” – to wspólna inicjatywa Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców Bytom. Co roku na te ekologiczne działania odpowiada kilkadziesiąt osób.

– W poprzednich edycjach drzewka podarowało nam już około 150 osób. Choinki najpierw hartowaliśmy w szklarni, a gdy zrobiło się cieplej, zasadziliśmy je m.in. na pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach – mówił Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Jakie drzewko można oddać do jednostki miejskiej?

Organizatorzy akcji zachęcają, że jeżeli jest taka możliwość to przed wywiezieniem choinki zahartować ją w garażu lub na korytarzu. Istotne też jest, aby przewożone drzewka były w doniczce i posiadały system korzeniowy. Choinka nie może być także pożółknięta i wysuszona, a jego wysokość nie powinna przekraczać 1,7 metrów. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka i ocenią też jego system korzeniowy.

– Zachęcamy do tego by, jeśli jest taka możliwość, przed przewiezieniem do nas swojej choinki zahartować ją, wystawiając na korytarz lub do garażu – w miejsce, gdzie panuje niższa temperatura niż w domu, ale jest cieplej niż na dworze – mówił Paweł Wittich.

Gdzie oddać choinkę?

Drzewko świąteczne można oddać pod siedzibę Zaplecza Technicznego MZDiM przy ulicy Tarnogórskiej 1A – zaraz obok kortów. Choinkę należy zostawić pod bramą główną, a później zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu rośliny. W dni powszednie choinki będą przyjmowane w godzinach od 8:00 do 18:00. Poza tymi godzinami i w weekendy można zostawić je koło bramy. Pracownicy wydziału technicznego umieszczą ją w specjalnie przygotowanej szklarni.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.