Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Teatrze Rozbark
AktualnościKultura

Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Teatrze Rozbark

Już dziś – 4 maja odbędzie się spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Teatrze Rozbark, w ramach Klubu Myśli Ekologicznej. O której się zaczyna?

Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:30 w Teatrze Rozbark przy ulicy Wojciecha Kilara 29 w Bytomiu. Wydarzenie odbędzie się w ramach Klubu Myśli Ekologicznej. Głównym tematem spotkania będzie: „O tym, dlaczego kocham zwierzęta”.

Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Teatrze Rozbark

„Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie pisał! Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu, do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni?” – źródło biblionteka.pl.

Wydarzenie z gościem spotkania poprowadzą – profesor Piotr Skubała oraz doktor Ryszard Kulik. Spotkania będzie również transmitowane będzie online na Facebooku i YouTube. Organizatorami są prof. dr hab. Piotr Skubała – Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski; dr Ryszard Kulik – Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Kim jest Marcin Kostrzyński?

Jest to autor filmów, obserwator przyrody. Prowadzi swój kanał na YouTube „Marcin z lasu”, na którym zamieszcza filmy dla dzieci „Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka”, dla dorosłych „Za kamerą” i „Ekoblabla”. Autor wideobloga na Facebooku. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Laureat nagrody ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autor książek o zwierzętach: Plotki o zwierzętach (2021), Przyrodyjki (2021), Puszcza (2020), Gawędy o wilkach i innych zwierzętach (2018).

Źródło informacji, zdjęcie: dzikiezycie.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.