Aktualności

Kolejna reorganizacja ruchu na ulicy Miarki

Na ostatniej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary prezydent Bytomia poinformował o tym, że na ulicy Miarki nastąpi zmiana organizacji ruchu. No i mamy efekt tych prac.

Jakie zmiany wprowadzono na bytomskiej ulicy? Między innymi wprowadzenie jazdy dwoma pasami ruchu na odcinku ulicy Miarki od ulicy Jagiellońskiej do ulicy Moniuszki oraz przeniesienie suwaka bliżej skrzyżowania z ulicą Moniuszki. Co jeszcze?

Kolejna reorganizacja ruchu na ulicy Miarki

Najważniejsze zmiany, jakie miasto wprowadziło na bytomskiej ulicy to:

  • wprowadzenie jazdy dwoma pasami ruchu na odcinku ulicy Miarki od ulicy Jagiellońskiej do ulicy Moniuszki,
  • przeniesienie suwaka bliżej skrzyżowania z ulicą Moniuszki,
  • ulokowanie miejsc parkingowych po północnej stronie ulicy na wcześniejszy ciąg rowerowy oraz częściowo na chodnik,
  • wyznaczenie ścieżki pieszo-rowerowej na chodniku po północnej stronie ulicy.

Pod koniec ubiegłego miesiąca drogowcy prowadzili prace związane z likwidacją poziomych ubytków w jezdni. Prace wykonano na odcinku ulicy Miarki do Rostka do wysokości budynku przy ulicy Miarki. Po ukończeniu robót zaczęto wprowadzanie reorganizacji ruchu na jednej z głównych arterii miasta.

reorganizacja ruchu na ulicy Miarki

Tutaj należy wspomnieć, że docelowo na ulicę Miarki mają powrócić dwa pasy ruchu. Zaś ciąg rowerowy ma być przeniesiony na chodnik. Tu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

Co z przejściami dla pieszych? Przejścia dla pieszych będą zmodernizowane. Wokół nich mają być budowane azylie, które mają poprawić i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Miasto chce zachować nową „zebrę” na wysokości ulicy Matejki. Modernizacje czeka także wyspa, która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu z ulicami Moniuszki i Rostka.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów aktualnie przygotowuje wytyczne do projektowania przebudowy fragmentów bytomskiej ulicy w ramach docelowej reorganizacji ruchu.

Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wyznaczonych zmian przez miasto. Miejmy nadzieję, że to ostatnie zmiany dotyczące tej ulicy 😉.

Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.