Rozbiórka wiaduktu nad DK88 na pograniczu Bytomia i Zabrza
Aktualności

Rozbiórka wiaduktu nad DK88 na pograniczu Bytomia i Zabrza

Aktualnie trwają utrudnienia drogowe na DK88 na granicy Bytomia i Zabrza, ale to nie koniec. Czas na rozbiórkę wiaduktu na tej drodze. Kiedy?

Z piątku na sobotę (23 na 24 września) odbędzie się rozbiórka wiaduktu nad DK88 na pograniczu Bytomia i Zabrza. Wówczas zostaną zamknięte trzy pasy ruchu na tej drodze, na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w pobliżu wspomnianego wiaduktu.

Rozbiórka wiaduktu nad DK88 na pograniczu Bytomia i Zabrza

Wprowadzony będzie ruch wahadłowy samochodów – sterowany ręcznie. Zmiana organizacji ruchu będzie uzależniona od warunków atmosferycznych. W przypadku złej pogody to termin jej wprowadzenia może ulec zmianie – z soboty na niedzielę (24 na 25 września) nastąpi wtedy rozbiórka wiaduktu.

Na tym odcinku wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego – na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA. Ta zmiana polega na zwężeniu ulicy do jednego pasa ruchu w obydwu kierunkach. Podczas trwania prac rozbiórkowych – konieczne będzie również przekierowanie ruchu kołowego z jednej części jezdni na drugą przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego.

Prace, które będą powodowały największe utrudnienia drogowe – będą realizowane w dni wolne od pracy lub w porze nocnej. Prace powinny się skończyć do poniedziałku – 26 września – o ile dopisze pogoda 😉.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.