Przebudowa ulicy Gwareckiej trwa w najlepsze
Aktualności

Przebudowa ulicy Gwareckiej trwa w najlepsze

Trwa aktualnie przebudowa ulicy Gwareckiej, która jest remontowana ze środków finansowych z budżetu miasta. Kiedy zakończy się modernizacja?

Ulica Gwarecka należy do jednych z wielu ulic w naszym mieście, która jest właśnie w trakcie przebudowy. Miasto w ubiegłym tygodniu oddało do użytku ulicę Strzelców Bytomskich II, a teraz prace trwają na ulicy Gwareckiej.

Przebudowa ulicy Gwareckiej trwa w najlepsze

Remontowany odcinek liczy w sumie 239 metrów i przebudowywany jest od ulicy Tramwajarzy do ulicy Kruszcowej. Wykonawcą tej inwestycji drogowej jest firma Dalpol spółka jawna. Firma wykonała już takie prace jak korytowanie, roboty ziemne, przebudowano krawężniki. Teraz rozpoczęto prace związane z powstaniem miejsc postojowych na bytomskiej ulicy.

– Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę komfortu jazdy kierowców, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – To już kolejna inwestycja realizowana z budżetu gminy, na którą udało się w 2021 roku wyasygnować dodatkowe środki pieniężne – dodał Michał Bieda.

Co ma zostać wykonane na bytomskiej ulicy?

Przebudowa bytomskiej ulicy obejmuje wjazdy do posesji, chodniki, pas postojowy, zieleńce oraz wymianę betonowych krawężników, uzupełnienie elementów odwodnienia powierzchniowego, odtworzenie wpustów i przeprowadzenie regulacji rewizyjnych, skrzynek zaworów wodociągowych oraz gazowych w jezdni.

Co jeszcze musi zrobić wykonawca?

Firma Dalpol na bytomskiej arterii musi wykonać jeszcze:

  • nawierzchnię jezdni,
  • chodniki,
  • wjazdy,
  • miejsce parkingowe,
  • odwodnienie,
  • zieleńce.

Dzięki wspaniałym warunkom pogodowym – prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem, a termin w który ma być finał prac – przewidziano na koniec lipca 2022 roku.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.