Eurowizja Turyn 2022: 12. miejsce zajął Krystian Ochman z piosenką „River”
Aktualności

Eurowizja Turyn 2022: 12. miejsce zajął Krystian Ochman z piosenką „River”

W miniony weekend odbył się Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie we Włoszech. Krystian Ochman z piosenką „River” zajął 12. miejsce.

Tegorocznym reprezentantem na Eurowizji w Turynie był wnuk maestro Wiesława Ochmana. Krystian Ochman reprezentował Polskę z autorską piosenką „River” we Włoszech i zajął 12. miejsce. Finalistami tegorocznego konkursu została reprezentacja z Ukrainy: Zespół Kalush Orchestra z piosenką „Stefania”.

Polska zajęła 12. miejsce na Eurowizji w Turynie

Polska zajęła miejsce dwunaste z 151 punktami. Punktacja była przyznawana przez komisję i widzów.  W tym roku reprezentował nas wnuk maestro Wiesława Ochmana i honorowego obywatela Bytomia – Krystian Ochman z piosenką „River”. Po finale Ochman powiedział, że to nie koniec – lecz następnym krok do przodu w jego karierze.

Wyżej od naszego kraju uplasowali się między innymi reprezentanci Ukrainy, Serbii i Wielkiej Brytanii. 66. Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie wygrała reprezentacja z Ukrainy. Zespół Kalush Orchestra z piosenką „Stefania” zdobyła 639 punktów.

Źródło informacji: Radio Super Nova

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.