Siódma edycja akcji „Zetnij włosy na peruki”
AktualnościLifestyle

Siódma edycja akcji „Zetnij włosy na peruki”

Do Bytomia wraca siódma edycja akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”, która odbędzie się zaraz na początku czerwca przy bytomskiej podstawówce.

3 czerwca tuż przy Szkole Podstawowej nr 2 na Arki Bożka w Bytomiu pojawi się mobilny salon fryzjerski, w którym będziemy mogli ściąć włosy podczas siódmej edycji akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”.

Siódma edycja akcji „Zetnij włosy na peruki”

Już od 6 lat możemy pomagać innym potrzebującym – zmagającym się z utratą włosów w wyniku choroby – ścinając przy tym nasze włosy. To dzięki wam – darczyńcom pojawia się u nich uśmiech i namiastka normalności. Do tego szczytnego grona dołączyło już blisko 200 darczyńców. W tegorocznej akcji – szkoła przekaże ścięte włosy dla Fundacji „Herosi” – „Podziel się dzieciństwem” oraz „Rak’n’Roll” w ramach programu „Daj Włos”.

W tym roku specjalną atrakcją będzie mobilny salon fryzjerski – hair truck, a warkocze będzie ścinać znakomita ekipa pań i panów fryzjerów. Do stworzenia jednej peruki jest potrzebne włosów kilku osób. Podopieczni fundacji otrzymają peruki bezpłatnie. Tak jak już wspomnieliśmy, akcja odbywa się 3 czerwca w godzinach od 15:00 do 18:00.

Jak wyglądała cała procedura ścięcia włosów samemu?

Minimalna długość włosów to 25 cm. Włosy mogą być siwe, farbowane – ale nie rozjaśnione. Umyte i wysuszone dzielone są na kilka pasem. Każde pasmo jest plecione w warkocz, a później wiązane są gumką recepturką – w kilku miejscach, dla bezpieczeństwa. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej się ich gumeczki – od strony głowy.

Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijane są np. w papier. Należy oznaczyć nasadę włosa np. wkładają pod gumkę karteczkę z napisem „Nasada”. Jest istotna rzecz, o której należy pamiętać. Nie można pomieszać nasady z końcem włosa, ponieważ takie włosy nie mogą wówczas być użyte do wykonania peruki. Włosy przed ścięciem powinny być czyste i nie wolno nakładać żadnej na nie odżywki. Włosy należy włożyć do koperty i przynieść do bytomskiej podstawówki – SP nr 2 Arki Bożka w Bytomiu.

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.