Premiera spektaklu baletowego Opery Śląskiej „Pictures of Poland” już w czerwcu
AktualnościKultura

Premiera spektaklu baletowego Opery Śląskiej „Pictures of Poland” już w czerwcu

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na premierę swojego spektaklu baletowego zatytułowanego „Pictures of Poland”, który odbędzie się już na początku czerwca.

„Pictures of Poland” to spektakl baletowy przygotowany przez Operę Śląską w Bytomiu. Na nim usłyszmy także muzykę niemieckiego zespołu rockowego Tangerine Dream. Premiera tego widowiska odbędzie się już 4 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Premiera spektaklu baletowego Opery Śląskiej „Pictures of Poland”

O czym będzie spektakl? Będzie to choreograficzno-plastyczna opowieść o dziejach naszego kraju i Polaków – zaczynając od powstania państwa polskiego po czasy współczesne. Reżyserem, choreografem, a przede wszystkim pomysłodawcą tego widowiska jest Artur Żymełka.

Artur Żymełka został nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy choreograf oraz Złotą Maską w kategorii Spektakl roku 2021. Złotą Maskę otrzymał za wyreżyserowany w bytomskiej placówce spektakl baletowy „Sól ziemi czarnej” na podstawie filmu Kazimierza Kutza pod tym samym tytułem.

Oprawę muzyczną stanowi album „Poland” niemieckiego zespołu rockowego Tangerine Dream, który zarejestrowano w 1984 roku, podczas ich koncertu w Warszawie. Premiera spektaklu odbędzie się w ramach XV Metropolitalnego Święta Rodziny.

XV Metropolitalnego Święta Rodziny to cykl spektakli, przedstawień teatralnych i różnych innych okolicznościowych wydarzeń poświęconych idei rodziny. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi Rodzina – źródło pokoju.

Źródło informacji, zdjęcie: e-teatr.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.