Aktualności

Powrót plenerowej wigilii w Bytomiu. Kolędowanie i świąteczny ciepły barszcz

Po roku przerwa miasto ogłosiło powrót plenerowej wigilii w Bytomiu. To będzie czas na wspólne kolędowanie i świąteczny ciepły barszcz przy Dworcowej.

Powrót plenerowej wigilii w Bytomiu po rocznej przerwie, będziemy mogli razem pokolędować i zajadać się świątecznym ciepłym barszczem przy ulicy Dworcowej. Plenerowa wigilia odbędzie się 22 grudnia 2021 roku w środę, o godzinie 14:00.

– To wyjątkowy czas, gdy bytomski deptak wypełnia się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w  miejskiej wigilii z zachowaniem obowiązujących nas wszystkich środków ostrożności – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Powrót plenerowej wigilii w Bytomiu. Kolędowanie i świąteczny ciepły barszcz

W przygotowania do tegorocznej wigilii jak zawsze zaangażowali się pracownicy działającego przy ulicy Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, ale i również personel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie gastronomika z Bytomia. Uczniowie zaczęli już pieczenie oraz dekorowanie pierniczków. Dają z siebie wszystko i pracują w pocie czoła, bo na wigilii będzie 3 tysiące pierniczków.

Ci co pojawią się na miejskiej wigilii otrzymał cieplutki barszcz z uszkami, a jego nie powinno zabraknąć. Miasto przygotowało blisko 4 tysiące porcji.

O część muzyczną oraz artystyczną zadbają między innymi wychowankowie MDK nr 1 i 2. Zaangażowani w wydarzenie będą również harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania, ale i też przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

powrót wigilii plenerowej w bytomiu

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.