Poufne dane zostawione na miechowickim śmietniku
Aktualności

Poufne dane zostawione na miechowickim terenie

Czy można natknąć się na poufne dane pozostawione na pastwę losu w okolicach? Jasne, że tak – przekonał się o tym jeden ze spacerowiczów na ulicy Elektrownia.

Spacerowicz przy ulicy Elektrownia w Miechowicach natknął się na śmietnik, na którym odkrył kilkadziesiąt segregatorów z poufnymi danymi m.in. były to segregatorami z umowami, listami płac i świadectwami pracy z danymi osobowymi. W tej sprawie interweniowała Straż Miejska w Bytomiu.

Poufne dane zostawione na miechowickim terenie

Co wiemy więcej na ten temat? Segregatory z poufnymi danymi były zostawione tuż obok terenów dawnych zakładów gumowych. To tam właśnie udał się patrol bytomskiej Straży Miejskiej, by zweryfikować otrzymaną informację przez spacerowicza. Obecnie sprawą zajmuje się już policja, która ustala jednostkę organizacyjną odpowiedzialną za nielegalne pozbycie się poufnych papierów.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, wyrzucenie takich rzeczy z poufnymi danym jest przestępstwem. Przepisy jasno mówią, kto zajmuje się danymi i jeśli narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem – podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.