Bytomski wydział SUM będzie miał nową specjalność
AktualnościLifestyle

Bytomski wydział SUM będzie miał nową specjalność

Bytomski wydział SUM będzie miał nową specjalność. Została nią to organizacja pomocy humanitarnej.

Śląski Uniwersytet Medyczny zaczął współpracować z Polską Akcją Humanitarną, dlatego na bytomskim wydziale SUM powstanie nowa specjalność – organizacja pomocy humanitarnej. Studencie, jeśli planujesz związać z tym swoją przyszłość to dobry kierunek.

Bytomski wydział SUM będzie miał nową specjalność

Do tej pory studenci mogli wybierać tylko trzy kierunki związane z:

  • zdrowiem publicznym – specjalności: epidemiologia i biostatystyka, higiena dentystyczna, organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia, bezpieczeństwo i higiena pracy – studia I stopnia, a na studiach II stopnia: bezpieczeństwo i higiena pracy, menedżer ochrony zdrowia, koordynator w opiece onkologicznej,
  • dietetyką – specjalności: dietetyka kliniczna, dietetyka stosowana – studia licencjackie; studia magisterskie – dietetyka pediatryczna, onkologiczna, psychodietetyka, dietetyka w sporcie, dietetyka bariatryczna,
  • zarządzaniem ryzykiem zdrowotnym – specjalności: licencjat – zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowo zależnych; magisterka – zarządzanie ryzykiem zdrowotnym i zdrowie środowiskowe.

Do ostatniego z kierunków dołącza nowa specjalność – organizacja pomocy humanitarnej. Studia z tą specjalnością będą na I stopniu. To wszystko jest możliwe dzięki współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Co będzie wiedział absolwent po ukończeniu tego typu specjalności?

Zdobędzie między innymi wiedzę w zakresie pomocy przedmedycznej, zapewnienia dostępu do żywności – czystej i bezpiecznej wody, środków higienicznych, itp. Będzie posiadał wiedzę o problematyce skutków zdrowotnych kryzysów humanitarnych oraz sposobie minimalizacji wynikającej z nich ryzyka zdrowotnego.

Źródło informacji: Bytom Nasze Miasto  

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.