Odnowiono wygląd największego przedszkola w Bytomiu
Aktualności

Odnowiono wygląd największego przedszkola w Bytomiu

Elewacja największego przedszkola w Bytomiu zyskała nowe życie. Chodzi o Przedszkole Miejskie nr 10 przy ulicy Strzelców Bytomskich 152 w Stroszku.

Odnowiono wygląda największego przedszkola w Bytomiu. Jest to Przedszkole Miejskie nr 10 przy ulicy Strzelców Bytomskich w umownej dzielnicy naszego miasta – Stroszku. To właśnie w tym obiekcie zakończono termomodernizację – od wczoraj jest komfortowo, przytulnie i przede wszystkim ciepło.

Odnowiono wygląd największego przedszkola w Bytomiu

Inwestycja w Przedszkole Miejskie nr 10 to koszt prawie 2,4 mln złotych. Środki na nią pozyskano z dofinansowania unijnego. Dzięki temu zadaniu zmniejszy się koszt ogrzewania, ale i poprawią się warunki oraz komfort przebywających w obiekcie maluchów i pracowników przedszkola.

– Oddajemy do użytku najmłodszym bytomianom przedszkole, w którym przeprowadziliśmy gruntowną termomodernizację. Na realizację tej niezwykle ważnej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Zrealizowane prace z pewnością będą miały wpływ nie tylko na poprawę efektywności energetycznej budynku, ale również komfort dzieci – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Odnowiono wygląd największego przedszkola w Bytomiu

Termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 10

Bytomskie przedszkole zyskało całkowity remont wszystkich dachów budynku wraz z montażem okien dachowych. Wykonawcą prac w miejskim obiekcie była firma Marmator Mateusz Iwański z Bierunia. Firma wymieniła izolację pionową ścian piwnic oraz ociepliła ściany zewnętrzne. Pomalowano również pomieszczenia po pracach termomodernizacyjnych, dokonał regulacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników oraz usprawnił wentylację grawitacyjną i mechaniczną.

Remont przedszkola trwał około 8 miesięcy. Cała inwestycja wyszła 2,36 mln złotych, z czego 1,9 mln Miasto Bytom pozyskał z unijnych środków finansowych. Pozostałą kwotę – ponad 450 tysięcy złotych – dołożono z budżetu miasta.

Największe przedszkole w mieście

Przedszkole Miejskie nr 10 w Stroszku to największa placówka oświaty w naszym mieście. Działa w niej 10 oddziałów przedszkolnych, a chodzi do niej ponad 250 dzieci.

Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.