AktualnościSport

Już możemy korzystać z rolkowiska w Bytomiu

12 kwietnia odbyło się wielkie otwarcie nowego obiektu sportowego obok Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Już możemy korzystać z rolkowiska.

Na wielkim wydarzeniu otwarcia rolkowiska w Bytomiu odbyły się gry, zabawy, konkursy, ale przede wszystkim królowała radość pośród dzieci i młodzieży, którzy mogli skorzystać z nowego obiektu sportowego w naszym mieście. Na sportowej atrakcji oprócz rolkowiska znajdziemy boisko wielofunkcyjne, dwutorową bieżnię oraz park do street workoutu.

– Budowa rolkowiska w Bytomiu to jeden z pomysłów zgłoszonych przez bytomian w ramach budżetu obywatelskiego. Chociaż, ze względów formalnych wniosek nie trafił pod głosowanie, postanowiliśmy zrealizować dobry pomysł mieszkańców – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz – Rolkowisko z bieżnią, wielofunkcyjnym boiskiem i strefą street workoutu powstało w bezpośrednim sąsiedztwie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, dzięki czemu do dyspozycji mieszkańców trafił kompleks sportowy, który będzie tętnił życiem przez cały rok – dodał prezydent Mariusz Wołosz.

Już możemy korzystać z rolkowiska w Bytomiu

Historia budowy

Budowa nowego obiektu sportowego rozpoczęła się w lipcu 2021 roku, a zakończyła się ona w marcu tego roku. W tym miejscu znajdziemy rolkowisko wraz z boiskiem wielofunkcyjnym, dwutorową bieżnią oraz parkiem do street workoutu. Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Bytom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rolkowisko w Bytomiu

Rolkowisko posiada tor z nawierzchni betonowej ma szerokości 4 metrów i jest długości 230 metrów. Wzdłuż tego toru znajduje się bieżnia dwutorowa z nawierzchnią tartanową o szerokości 1,25 metrów i długości 240 metrów. Kluczowym punktem zadania inwestycyjnego jest wielofunkcyjne boisko o wymiarach 40 na 20 metrów o nawierzchni tartanowej. Na boisku możemy zagrać zarówno w koszykówkę, jak i w piłce nożnej. Tak jak wspomnieliśmy, na obiekcie znajduje się także park do street workoutu i plac freestyle.

Już możemy korzystać z rolkowiska w Bytomiu

Obiekt jest oświetlony i ogrodzony. Na miejscu znajdziemy również ławki, budynek sanitarno-gospodarczy z sanitariami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, wyposażonymi w przewijak dla niemowląt oraz stoły do gry w tenisa i gry w szachy.

– Rolkowisko jest już trzecim nowym obiektem sportowo-rekreacyjnym zrealizowanym w ciągu niecałego roku. W 2021 roku oddaliśmy bytomianom do użytku nową halę lodowiska i wodny plac zabaw, zaś wiosną tego roku rolkowisko – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. – Dla bytomian z pewnością będzie to kolejne miejsce, gdzie będą mogli spędzać wolny czas w gronie rodzinnym oraz przyjaciół. Cieszę się, że coraz więcej takich miejsc powstaje w naszym mieście – podkreślił wiceprezydent Adam Fras.

Nowa atrakcja sportowa jest czynna codziennie od godziny 8:00 do 21:00, a wstęp na rolkowisko jest bezpłatny.

Źródło informacji, zdjęcia: Materiały prasowe UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.