AktualnościLifestyleSport

Miasto zaprasza na wielkie otwarcie rolkowiska

To jest moment na który wszyscy czekali – wielkie otwarcie rolkowiska w Bytomiu nastąpi już w przyszłym tygodniu. Miasto zaprasza na dzień otwarty!

Tak, to właśnie ta chwila, kiedy możemy zacząć się cieszyć z nowego obiektu sportowego, tuż obok Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Wielkie otwarcie rolkowiska nastąpi już 12 kwietnia, a tam znajdziemy rolkowisko z wielofunkcyjnym boiskiem, dwutorową bieżnią oraz parkiem street workout.

Wielkie otwarcie rolkowiska

Zanotujcie tą datę w kalendarzu – dzień otwarty rolkowiska w Bytomiu odbędzie się 12 kwietnia, o godzinie 15:00. Tam będziemy mogli po raz pierwszy przejechać się na rolkach po rolkowisku przy ulicy Pułaskiego 71. Jest to dosłownie obok innowacyjnej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.

– Budowa rolkowiska w Bytomiu to jeden z pomysłów zgłoszonych przez bytomian w ramach budżetu obywatelskiego. Chociaż, ze względów formalnych wniosek nie trafił pod głosowanie, postanowiliśmy zrealizować dobry pomysł mieszkańców – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz – Rolkowisko z bieżnią, wielofunkcyjnym boiskiem i strefą street workoutu powstało w bezpośrednim sąsiedztwie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, dzięki czemu do dyspozycji mieszkańców trafił kompleks sportowy, który będzie tętnił życiem przez cały rok – dodał prezydent Mariusz Wołosz.

Jak wygląda nowy obiekt sportowy w Bytomiu?

Budowa nowego kompleksu sportowego rozpoczęła się w lipcu 2021 roku, a zakończono ją w marcu 2022 roku. Wartość stworzenia rolkowiska obiegła na kwotę 3 mln złotych. Inwestycja zbudowana w ramach pozyskanego dofinansowania przez Miasto Bytom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rolkowisko jest w formie toru o nawierzchni betonowej, która ma szerokość 4 metrów i długość 230 metrów. Wzdłuż toru znajduje się bieżnia dwutorowa z nawierzchnią tartanową o szerokości 1,25 metrów i długości 240 metrów. Na samym środku nowego obiekt znajdziemy wielofunkcyjne boisko o wymiarach 40 na 20 metrów z nawierzchni tartanowej. Tam będziemy mogli zagrać i w piłkę nożną, i w koszykówkę. Na obiekcie sportowym znajdziemy również plac freestyle i park do street workoutu.

Sportowe miejsce jest oświetlone i ogrodzone. Na terenie rolkowiska znajdziemy ławki, stoły do gry w tenisa stołowego i gry w szachy oraz budynek sanitarno-gospodarczy z sanitariami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. W sanitariach znalazł się także przewijak dla niemowląt. Cały obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Plan dnia otwartego rolkowiska

Wielkie otwarcie rolkowiska

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.