Już jutro Światowe Forum Miejskie w Katowicach
AktualnościLifestyle

Już jutro Światowe Forum Miejskie w Katowicach

Od jutra – 26 czerwca zaczyna Światowe Forum Miejskie – WUF11 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

WUF11 – co to jest? World Urban Forum to inaczej Światowe Forum Miejskie, które jest największym na świecie wydarzeniem o rozwoju miast. WUF11 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach od 26 do 30 czerwca i będzie niosło ze sobą kilka mini imprez.

Światowe Forum Miejskie

WUF11 to miejsce w którym zwiedzimy jedyna w swoim rodzaju Urban Expo, weźmiemy udział w rozwijających warsztatach, dowiemy się jak będą wyglądać miasta jutra, obejrzymy interesujące filmy o tematyce miejskiej, podyskutujemy z popularnymi aktywistami, politykami oraz biznesmenami lub po prostu zjemy coś dobrego i pysznego.

Dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie? Dzięki temu zyskamy większą wiedzę o miastach jutra oraz prestiż – będziemy częścią największego wydarzenia poświęconego miastom. Dodatkowo zainspirujemy się innymi rozwiązaniami stosowanymi w naszych miastach lub sam będzie mógł zainspirować innych oraz pozyskamy kontakty i będziemy mogli nawiązać współpracę z nowymi partnerami.

Przyszłość miasta = wspólna sprawa

Udając się na wydarzenie w Katowicach, dołączysz do dyskusji o miastach przyszłości. Głównymi tematami będą: miasta sprawiedliwe, budowanie odporności miast, zielona przyszłość miast, planowanie i zarządzanie miejskiej, innowacje i technologie, przyszłość gospodarki i finansów miejskiej oraz reagowanie na kryzysy i odbudowa miast.

WUF11 ożywi Katowice na cztery pełne dni

Wydarzenie to niesie ze sobą kilka mini imprez, którymi będą żyły całe Katowice. W stolicy Śląska powstanie aż 11 strefy, w których każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wstęp do nich jest całkowicie bezpłatny i nie trzeba się rejestrować.

 • Metrolab
 • Miasteczko Młodych
 • Strefa Relaksu
 • Strefa Nauki
 • Strefa Innowacji
 • Strefa Centrum
 • Kato Urban Corner
 • Strefa Miasta Muzyki
 • Strefa Kultury i Sztuki
 • Miasto360
 • Urban Cinema by Santander

Organizatorzy, partnerzy strategiczni i medialni

Organizatorami wydarzenia są Miasto Katowice, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz UN-Habitat. Partnerami strategicznymi imprezy są Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Rada Młodych. Partnerami medialnymi zostali Polsat News, Polskie Radio, Gazeta Polska Codziennie, Polska Agencja Prasowa, Portal Samorządowy, Rzeczpospolita Polska, Architektura&Biznes, Siła Nauki, Urbcast – podcast o miastach, Niezależna, Międzymiastowo oraz Gazeta Polska.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu na stronie www.gov.pl/wuf11.

Zdjęcie: Facebook Miasto Katowice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.