Bytom: Pijany kierowca autobusu chciał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną
Aktualności

Bytom: Pijany kierowca autobusu chciał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną

Bytomska drogówka zatrzymała w czwartek – 23 czerwca pijanego kierowcę autobusu, który chciał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną.

Po zaniepokojeniu rodziców, bytomska drogówka skontrolowała kierowcę autobusu. Miał on jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną. Jak się okazało kierowca był pod wpływem alkoholu.

Bytom: Pijany kierowca autobusu chciał jechać z dziećmi na wycieczkę szkolną

Na 23 czerwca dzieci z bytomskiej szkoły miały zaplanowaną wycieczkę szkolną, na którą miały jechać wynajętym autokarem. Pod placówkę o wyznaczonej godzinie podjechał autobus, jednak w trakcie rozmowy kierowcy z rodzicami, Ci wyczuli od niego woń alkoholu. Rodzice powiadomili bytomską drogówkę, które przeprowadziła kontrolę stanu trzeźwości kierowcy autokaru. Okazało się, że 47-letni kierowca miał w sobie prawie pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, mężczyzna stracił również pracę i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę za ten występek.

„Przypominamy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, jak co roku w okresie wakacyjnym prowadzą kontrole autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. W czasie kontroli mundurowi sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, czy dokumenty, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli autobusu. Najważniejsze jest, aby nasze dzieci mogły podróżować w sposób bezpieczny.” – czytamy na stronie bytomskiej policji.

Kontrole autobusów w Bytomiu

Bytomscy policjanci przeprowadzają kontrolę autobusów i autokarów w wyznaczonym punkcie na terenie miasta. Punkt znajduje się przy ulicy Kilara 29, przy Teatrze Rozbark. Takie kontrole można zgłaszać – najlepiej z kilku dniowym wyprzedzeniem – pod numerem telefonów 47 853 32 55 i 47 853 32 00.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.