Jak się miewa budowa nowego przedszkola w Miechowicach?
Aktualności

Jak się miewa budowa nowego przedszkola w Miechowicach?

Prace na budowie nowego przedszkola w Miechowicach idą swoim tempem – wręcz szybkim tempem. Jakie roboty wykonał już wykonawca?

Nowe przedszkole powstaje przy ulicy Nowej 66 w Miechowicach. Wykonawca wykonał już prace związane z fundamentami i bezpośrednim przyziemiem obiektu. Podczas wakacji mają być kontynuowane prace w przyziemiu, a na parterze nowej placówki będzie wykonany strop pierwszego kondygnacji.

Jak się miewa budowa nowego przedszkola w Miechowicach?

Przypomnijmy, że to pierwsze od 16 lat budowane nowe przedszkole w Bytomiu. Powstaje ono w Miechowicach przy ulicy Nowej 66.

– Prace związane z budową nowego, pierwszego od 16 lat przedszkola w naszym mieście prowadzone są zgodnie z harmonogramem – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Sprzyjające warunki atmosferyczne mają wpływ na dobre tempo prac, których postęp widoczny jest już gołym okiem – podkreślił prezydent Mariusz Wołosz.

Prace na placu budowy idą pełną parą, a efekty tych robót widać już na pierwszy rzut oka. Wykonawca na sam początek zaczął od wschodniej i obniżonej części obiektu. W tym miejscu, na niskim parterze zlokalizowany ma być oddział żłobka, sala wielofunkcyjna i pomieszczenia techniczne. Od podstaw wykonano wykopy pod fundamenty i wylewką betonu chudego. Beton chudy ma za Adanie ustabilizowanie podłoża pod konstrukcję nowego budynku.

Zrealizowano już prace ziemne związane z wykonaniem zbrojenia fundamentów oraz roboty przygotowujące do ich wylania. Przystąpiono również do budowy większości ścian fundamentowych, muru oporowego schodów, zrealizowano izolację pionową fundamentów, przeciwwilgociową oraz termiczną. Wykonawca wykonał również zazbrojenia i wylał pozostałe fundamenty ścian wschodniej części obiektu.

Jak się miewa budowa nowego przedszkola w Miechowicach?

Podczas prowadzonych robót, należało przełożyć rurociąg PEC, który kolidował z zaprojektowanym budynkiem. Jednak te prace nie wpłynęły na termin realizacji.

Co teraz wykonawca robi na placu budowy?

Aktualnie firma Meritum Grupa Budowlana z Krakowa, realizuje roboty związane z fundamentami i bezpośrednim przyziemiem budynku. W wakacje mają zostać kontynuowane prace z części przyziemia i parteru. Z kolei w części niskiego i wysokiego parteru mają zostać wymurowane ściany oraz zaplanowano wykonanie stropu pierwszej kondygnacji

Więcej o budowie nowego przedszkola i co ma zostać zrealizowane dowiecie się z naszego artykułu: „Ruszyły prace budowy nowego przedszkola w Miechowicach”.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.