Ruszyły prace budowy nowego przedszkola w Miechowicach
Aktualności

Ruszyły prace budowy nowego przedszkola w Miechowicach

W naszym mieście powstaje pierwsze od 16 lat nowe przedszkole, które zaczyna swoją budowę w jednej z dzielnic – Miechowicach.

Ruszyły prace przygotowawcze i ziemne budowy nowego przedszkola w Bytomiu – Miechowicach. To pierwsze tego typu placówka od 16 lat, która jest tworzona od samych podstaw. To wszystko jest możliwe dzięki pozyskaniu przez Bytom środków zewnętrznych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 13,5 mln złotych.

– Cieszę się, że rozpoczęły się już prace związane z budową nowego przedszkola, na które tak bardzo czekają mieszkańcy Miechowic – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz – Rodzice i dzieci korzystający ze starego przedszkola przy ul. Nowej w Miechowicach z pewnością już widzą postępujące prace. Wykonawca wygrodził także specjalne przejścia dla dzieci i personelu przedszkola tak, aby mogli bezpiecznie dojść do placówki – dodał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Ruszyły prace budowy nowego przedszkola w Miechowicach

Wykonawca projektu inwestycyjnego właśnie rozpoczął prace przygotowawcze i ziemne, które są związane z wykonaniem wykopów pod przyszłe fundamenty nowego przedszkola przy ulicy Nowej 66 w Miechowicach. Zaczął także pierwsze prace związane z wylewaniem betonu wyrównawczo-pokładowego. Jego kluczową funkcją jest ustabilizowaniem podłoża pod konstrukcję nowego obiektu. Aktualnie trwają już roboty ziemne związane z wykonaniem zbrojenia fundamentów oraz prace przygotowujące do ich wylania, jako następny etap inwestycji.

Ruszyły prace budowy nowego przedszkola w Miechowicach

Ruszyły prace budowy nowej placówki, ale ta stara wciąż funkcjonuje. Przedszkole nr 58 znajduje się w starym budynku, dlatego też ze względów bezpieczeństwa wygrodzono przejście dla dzieci oraz personelu przedszkola, które umożliwia przejście do istniejącego przedszkola. Stare przedszkole będzie rozebrane, gdy zakończy się budowa nowego. W jego miejsce powstanie między innymi nowy plac zabaw i parking.

Innowacyjna placówka przedszkolna z oddziałem żłobkowym

Nowe przedszkole przy ulicy Nowej 66 jest realizowane zgodnie z formułą zaprojektuj-wybuduj. Wykonawcą tej inwestycji miejskiej została firma Meritum Grupa Budowlana z Krakowa, która na samym początku przygotowała kompleksową dokumentację projektową. Dzięki mogliśmy przejść do kolejnego etapu, czyli uzyskania najpotrzebniejszych pozwoleń budowlanych i zaczęcia realizacji inwestycji.

Nowy obiekt będzie miał 11 oddziałowe przedszkole wraz z oddziałem żłobkowym. Zaraz obok przedszkola powstanie parking, zagospodarowane będą tereny rekreacyjne, ale i również będzie bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą gminną przy ulicy Nowej, które zapewni wykonawca inwestycji.

Jak będzie wyglądała placówka?

Przedszkole ma zostać podzielone na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne i gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy oraz części wspólne: szatnie, salę wielofunkcyjną, jadalnię, pokój dla pedagoga i logopedy.

Nowa placówka edukacyjna będzie przeznaczona dla 300 dzieci, z czego 275 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. Oddział żłobkowy będzie miał osobne pomieszczenia wc dla dzieci i rodziców, salę zabaw z zespołem sanitarnym, aneks kuchenny i wydzieloną sypialnie oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Zaś pomieszczenia przedszkola będą składały się z sal dziecięcych – 11 pomieszczeń z sanitariami oraz sali wielofunkcyjnej.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.