Jak przedstawiają się prace na ulicy Dworcowej na najbliższy czas
Aktualności

Jak przedstawiają się prace na ulicy Dworcowej na najbliższy czas?

Zbliża się okres świąteczny i noworoczny dlatego wykonawca prac na ulicy Dworcowej będzie prowadziła je na bieżąco.

Poza Wigilią, świętami Bożego Narodzenia, Sylwestrem i Nowym Rokiem – prace, które wykonuje firma HUCZ Sp. z o.o. – będą prowadzone na bieżąco na ulicy Dworcowej. Warto tutaj wspomnieć o tym, że pomiędzy Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem zaplanowano przełożenie ruchu pieszego z powodu budowy kanalizacji sanitarnej. Więcej informacji poniżej.

Jak przedstawiają się prace na ulicy Dworcowej na najbliższy czas?

Pomiędzy świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem zaplanowano przełożenie ruchu pieszego w związku z stworzeniem kanalizacji sanitarnej. Ruch pieszy od placu Wolskiego w stronę Moniuszki będzie przesunięty z lewej strony bliżej części środkowej ulicy Dworcowej, a na odcinku do wysokości budynku przy ulicy Moniuszki 36.

W ramach prac na bytomskiej ulicy – przy odpowiednich i sprzyjających warunkach pogodowych planowane jest do końca stycznia 2022 wykonanie uzbrojenia terenu na ulicy Dworcowej na odcinku od placu Michała Wolskiego do ulicy Moniuszki. Zaś na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku firma HUCZ Sp. z o.o. planuje zacząć prace na odcinku od placu Kościuszki do ulicy Moniuszki.

Parkowanie na ulicy Dworcowej

Wraz z rozpoczęciem prac, ograniczono także ruch samochodowy na bytomskiej ulicy. Nie dotyczy to pojazdów ratunkowych oraz samochodów z zaopatrzeniem do firm i obsługi wywozu odpadów komunalnych (w określonych godzinach). Dla bytomian mieszkających przy ulicy Dworcowej przygotowano dodatkowe miejsca na sąsiednich ulicach i parkingach.

Zarządcy lub właściciele budynków przy ulicy Dworcowej mogą wystąpić do jednostki Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o udostępnienie miejsc parkingowych dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy utracili możliwość parkowania pojazdów na terenie swoich posesji. Miejsca parkingowe na parkingu Centrum Handlowego Agora są udostępnione nieodpłatnie na czas zamknięcia dojazdu do poszczególnych posesji przy ulicy Dworcowej.

Co z abonamentami?

„Uwaga! Abonamenty są wydawane zgodnie z harmonogramem prowadzonych prac. Warto podkreślić, że w miarę postępu frontu robót, zarządcy kolejnych budynków przy ul. Dworcowej będą mogli starać się o miejsca na parkingu Centrum Handlowego Agora” – czytamy na stronie bytomskiego magistratu.

Aby otrzymać karty uprawniające do nieodpłatnego parkowania samochodów osobowych na parkingu bytomskiego centrum handlowego – zarządcy lub właściciele budynków muszą złożyć odpowiedni wniosek o wydanie abonamentów na zastępcze miejsca postojowe.

„Do wniosku powinno być dołączone oświadczenie zawierające listę mieszkańców wraz z adresem nieruchomości oraz numerami rejestracyjnymi pojazdów, które do tej pory były parkowane w obrębie podwórek przylegających do posesji przy ul. Dworcowej. Oprócz tego, do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów poświadczających prawo do dysponowania nieruchomością. Abonamenty wydawane będą w terminie do 3 dni roboczych od dnia złożenia kompletnego wniosku” – informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Więcej informacji na temat miejsc parkingowych udziela Dział Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Smolenia 35, pok. 218 lub pod numerem telefonu: (32) 39 69 753.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.