II edycja spacerów „Bytom nieoczywisty”
Miasto rusza z drugą edycją letnich spacerów „Bytom nieoczywisty”. Zapisy na pierwsze zwiedzanie naszego miasta ruszają już w najbliższy poniedziałek.
Powracają spacery letnie „Bytom nieoczywisty”, gdzie możecie poznać wasze miasto od całkiem innej strony. Dowiecie się między innymi:
- Jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX wieku i co wspólnego z kamienicą przy Wrocławskiej 6 ma duński reżyser Lars von Trier?
- Jaka historia zainspirowała Waltera Tuckermanna do stworzenia rzeźby Chłopca na niedźwiedziu?
- Gdzie mieszka rzęsorek rzeczek?
Zapisy na pierwsze zwiedzanie po Bytomiu ruszają już w najbliższy poniedziałek – 11 lipca.
II edycja spacerów „Bytom nieoczywisty”
Kto jest ciekaw odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie powinien zapisać się na bytomskie spacery. Zapisy na pierwsze zwiedzanie ruszają już w poniedziałek – 11 lipca od godziny 8:00 w Biurze Promocji Bytomia. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 786 82 20 i podać swoje dane. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Pierwszy spacer będzie miał miejsce 16 lipca, o godzinie 10:00. Poniżej znajdziecie harmonogram spacerów.
Druga edycja bytomskich spacerów – harmonogram
- 16 lipca, godzina 10:00 – Jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX w.? – prowadzenie: Jacek Maniecki
- 30 lipca, godzina 10:00 – Żabie Doły. Ostoja lęgowa na pograniczu miast – prowadzenie: Arkadiusz Makowski (zapisy od 25 lipca)
- 6 sierpnia, godzina 10:00 – Bytomskie kamienice – architektoniczne wehikuły czasu – prowadzenie: Teresa Ebis (zapisy od 1 sierpnia)
- 20 sierpnia, godzina 10:00 – Grossfeld. Funkcjonalna architektura międzywojnia – prowadzenie: Dariusz Pietrucha (zapisy od 16 sierpnia)
Więcej informacji o spacerach znajdziecie na Facebooku „Bytom nieoczywisty – spacery z przewodnikiem”.
Przewodnik turystyczny prosto w ręce bytomian
Spacery są zwiastunem kolejnego przewodnika turystycznego po Bytomiu. Wkrótce do naszych rąk trafią specjalne egzemplarze „Bytom nieoczywisty 2 – przewodnik turystyczny” i będziemy mogli indywidualnie zwiedzić miasto.
– W przewodniku znajdziemy proponowane trasy spacerów, odesłania do podcastów, które umożliwiają pogłębienie wiedzy o mieście oraz fotokody odsyłające do mapy, ułatwiającej poruszanie się między wybranymi punktami wycieczki – mówiła Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.
Wydanie kieszonkowego przewodnika sfinansowano ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej.
Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom