II edycja spacerów „Bytom nieoczywisty”
AktualnościLifestyle

II edycja spacerów „Bytom nieoczywisty”

Miasto rusza z drugą edycją letnich spacerów „Bytom nieoczywisty”. Zapisy na pierwsze zwiedzanie naszego miasta ruszają już w najbliższy poniedziałek.

Powracają spacery letnie „Bytom nieoczywisty”, gdzie możecie poznać wasze miasto od całkiem innej strony. Dowiecie się między innymi:

  • Jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX wieku i co wspólnego z kamienicą przy Wrocławskiej 6 ma duński reżyser Lars von Trier?
  • Jaka historia zainspirowała Waltera Tuckermanna do stworzenia rzeźby Chłopca na niedźwiedziu?
  • Gdzie mieszka rzęsorek rzeczek?

Zapisy na pierwsze zwiedzanie po Bytomiu ruszają już w najbliższy poniedziałek – 11 lipca.

II edycja spacerów „Bytom nieoczywisty”

Kto jest ciekaw odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie powinien zapisać się na bytomskie spacery. Zapisy na pierwsze zwiedzanie ruszają już w poniedziałek – 11 lipca od godziny 8:00 w Biurze Promocji Bytomia. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 786 82 20 i podać swoje dane. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Pierwszy spacer będzie miał miejsce 16 lipca, o godzinie 10:00. Poniżej znajdziecie harmonogram spacerów.

Druga edycja bytomskich spacerów – harmonogram
  • 16 lipca, godzina 10:00 – Jak zmieniała się zabudowa Bytomia na przełomie XIX i XX w.? – prowadzenie: Jacek Maniecki
  • 30 lipca, godzina 10:00 – Żabie Doły. Ostoja lęgowa na pograniczu miast – prowadzenie: Arkadiusz Makowski (zapisy od 25 lipca)
  • 6 sierpnia, godzina 10:00 – Bytomskie kamienice – architektoniczne wehikuły czasu – prowadzenie: Teresa Ebis (zapisy od 1 sierpnia)
  • 20 sierpnia, godzina 10:00 – Grossfeld. Funkcjonalna architektura międzywojnia – prowadzenie: Dariusz Pietrucha (zapisy od 16 sierpnia)

Więcej informacji o spacerach znajdziecie na Facebooku „Bytom nieoczywisty – spacery z przewodnikiem”.

Przewodnik turystyczny prosto w ręce bytomian

Spacery są zwiastunem kolejnego przewodnika turystycznego po Bytomiu. Wkrótce do naszych rąk trafią specjalne egzemplarze „Bytom nieoczywisty 2 – przewodnik turystyczny” i będziemy mogli indywidualnie zwiedzić miasto.

– W przewodniku znajdziemy proponowane trasy spacerów, odesłania do podcastów, które umożliwiają pogłębienie wiedzy o mieście oraz fotokody odsyłające do mapy, ułatwiającej poruszanie się między wybranymi punktami wycieczki – mówiła Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Wydanie kieszonkowego przewodnika sfinansowano ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.