Pijany mężczyzna chciał przekupić policjantów ze Stroszka
Aktualności

Pijany mężczyzna chciał przekupić policjantów ze Stroszka

Policjanci z komisariatu na Stroszku zatrzymali pijanego mężczyznę, który chciał przekupić ich „dając im na piwo”, aby nie trafić na izbę wytrzeźwień.

Pijany mężczyzna chciał przekupić policjantów ze Stroszka, aby nie trafić na izbę wytrzeźwień. Łapówka miała być w postaci 20 złotych, na rzekome „piwo”. Teraz za to odpowie przed sądem pod zarzutem przestępstwa korupcyjnego. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pijany mężczyzna chciał przekupić policjantów ze Stroszka

W minioną sobotę funkcjonariusze policji ze Stroszka zauważyli pijanego mężczyznę, który ledwo utrzymywał się na nogach. Nie spostrzegli także wokół żadnej osoby, która mogłaby się nim zaopiekować. 55-letni mężczyzna z Puław nie pamiętał jak znalazł się w dzielnicy Bytomia – Stroszku. Policjanci nie mogli zostawić go w takim stanie samego i dla jego własnego bezpieczeństwa postawili go umieścić w izbie wytrzeźwień.

W policyjnym radiowozie przed dotarciem na izbę wytrzeźwień, 55-letni puławianin wyciągnął 20 zł i powiedział do mundurowych, że „daje im na piwo” i żeby go puścili. Mundurowi zabezpieczyli łapówkę w postaci 20 złotych, a mężczyznę zatrzymano i trafił on do aresztu policyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że miał w sobie ponad 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu, 55-latkowi przedstawiono zarzut – przestępstwo korupcyjne. Za to grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.