EKOzwroty – nadaj nowe życie starym rzeczom. Środowiskowa akcja InPost
AktualnościLifestyle

EKOzwroty – nadaj nowe życie starym rzeczom. Środowiskowa akcja InPost

InPost rozpoczął wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko środowiskową akcję w paczkomatach EKOzwroty – nadaj nowe życie starym rzeczom.

Jeśli posiadacie stare elektrosprzęty w swoich domach i mieszkaniach to przynieście je do paczkomatu InPost – nadaj nowe życie starym sprzętom. Fundacja Odzyskaj Środowisko zaczęła współpracę z firmą InPost. Fundacja w Bytomiu postawiła kilkanaście kontenerów na elektrośmieci, gdzie możemy oddawać różnego rodzaju elektroniczny sprzęt.

EKOzwroty – nadaj nowe życie starym rzeczom. Środowiskowa akcja InPost

– Nadanie nowej historii starym przedmiotom brzmi inspirująco – mówiła Anna Heimberger, Head of Marketing Communication z InPost – Dlatego dajemy mieszkańcom narzędzie, które znają, zachęcając do wykorzystania go w trosce o porządek w domu oraz o środowisko – dodała Heimberger.

Sprzęt oddany do paczkomatów będzie selekcjonowany i podlegał weryfikacji, a później część z nich trafi ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Z kolei część produktów będzie przekazane na cele społeczne, o co zadba Fundacja Odzyskaj Środowisko. Przedmioty, które nie nadadzą się do ponownego użytku, trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania, co umożliwi maksymalny odzysk surowców.

Oprócz elektroniki, do paczkomatu możemy oddać obuwie i tekstylia – to z kolei projekt marki CCC. Akcja „Daj swoim butom drugie życie” odbywa się już trzeci rok z rzędu.

– Z wykorzystaniem synergii działań InPost i Fundacji dajemy naszym klientom jeszcze łatwiejszy dostęp do oddania obuwia, które z różnych względów nie jest przez nich używane – mówiła Agnieszka Kępińska- Sadowska, dyrektor zarządzająca pionu komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Grupie CCC – Zależy nam, aby klienci dbali o dobro naszej planety, dlatego za oddanie obuwia za pośrednictwem EKOzwrotów otrzymają od nas specjalny 10% rabat na nowe obuwie – dodała Kępińska-Sadowska.

Jakie rzeczy możemy oddać w ramach akcji?

Laptopy, komputery, telefony, tablety, tekstylia, małe AGD, książki, radia, sprzęt audio, video, fotograficzny, zabawki elektroniczne, artykuły dziecięce, elektronarzędzia, obuwie, drony i sprzęt sportowy. Sprzęty powinny być w dobrej jakości, czyste i suche.

EKOzwrot – jak nadać?

Po przygotowaniu paczki, należy wypełnić odpowiedni formularz, a później przygotować kod EKOzwrotu i umieścić go na paczce. Tak przygotowaną paczkę należy umieścić za darmo w paczkomacie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.inpost.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.