Dni Bytomia: Zmiana w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej
AktualnościKulturaLifestyle

Dni Bytomia: Zmiana w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Święto naszego miasta – Dni Bytomia zbliżają się wielkimi krokami. Miasto zapowiedziało zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, że Dni Bytomia odbędą się już w najbliższy weekend, czyli 24, 25 i  26 czerwca na placu Jana III Sobieskiego. Tam stanie ogromna scena, na której wystąpi same gwiazdy, między innymi Patrycja Markowska lub Long&Junior. Nie zabraknie także występów lokalnych artystów. Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj.

Dni Bytomia: Zmiana w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Już w nocy z 21 na 22 czerwca ma zostać zamknięty parking od strony ulicy Piłsudskiego oraz dojazd na plac od strony z ulicy Żołnierza Polskiego. Zaś w nocy z 23 na 24 czerwca ma zostać:

  • wyłączona z ruchu kołowego zostanie ulica Piłsudskiego na odcinku od ulicy Korfantego do ulicy Żołnierza Polskiego; zamknięciu ulegną również ulice przyległe tj. ulica Podgórna na odcinku od ulica Piłsudskiego do plac Grunwaldzkiego oraz Żołnierza Polskiego na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Smolenia,
  • wyznaczony zostanie objazd ulicą Piłsudskiego (DK94), który będzie prowadzić ulicami: Korfantego – Smolenia – Chrobrego,
  • wyłączony z obsługi przystanek „Bytom Plac Sobieskiego” zostanie przeniesiony na ulicę Smolenia przy posesji nr 31,
  • wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Korfantego od ulicy Piłsudskiego do ulicy Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego.

Zmiany także będą miały miejsce przy postoju TAXI, które na czas imprezy mają zostać wyznaczone na placu Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ulicy Korfantego.

Podczas Dni Bytomia obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na odcinku ulicy Piłsudskiego, Podgórnej, Korfantego oraz na odcinku od ulicy Żołnierza Polskiego. Zaś strefa imprezy będzie zabezpieczona od ruchu kołowego zaporami betonowymi. Kierowcy, którzy nie dostosują się do zmiany z kilkudniowym wyprzedzeniem będą musieli liczyć z odholowaniem pojazdu.

O zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas miejskiej imprezy dowiecie się więcej na stronie ZTM.

Kiedy ma być przywrócony ruch do „normalności”?

Przywrócenie ruchu odbędzie się w nocy z dnia 26 na 27 czerwca, z kolei udostępnienie parkingu na placu Jana III Sobieskiego zaplanowano na 27 czerwca w godzinach wieczornych – po demontażu ogromnej sceny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2yfrqMClW

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.