Bytomski skwer zyska swoją nazwę
Aktualności

Bytomski skwer zyska swoją nazwę

Następny bytomski skwer zyska swoją nazwę, a o tym zdecydowali radni na ostatniej sesji Rady Miasta w Bytomiu.

Skwer znajduje się w miejscu dawnego pałacu „śląskiego Kopciuszka” – Joanny Gryzik von Schaffgotsch. Bytomscy radni na ostatniej sesji Rady Miasta – 29 sierpnia, zdecydowali by nazwać go Skwerem Spotkań. Za tą nazwą zagłosowano 20 radnych w Bytomiu.

Bytomski skwer zyska swoją nazwę

Skwer Spotkania znajduje się miedzy ulicą Korfantego, Rycerską oraz placem Grunwaldzkim w Bytomiu, w miejscu dawnego pałacu „Kopciuszka ze Śląska” – Joanny Gryzik von Schaffgotsch. Budynek zlokalizowany obok skweru zyska mural, który będzie inspirowany jedynym zachowanym olejnym obrazem Brunona Schulza „Spotkanie”.

„Nadając nazwę „Skwer Spotkania” konkretnemu miejscu w Bytomiu, zwraca się uwagę na wszystkie aspekty, które dotyczą historii naszego miasta i jego mieszkańców, w tym podpisania umowy o partnerstwie miast” – napisano w uzasadnieniu uchwały dotyczącej nadania nazwy kolejnemu skwerowi w Bytomiu.

Brunon Schulz był polskim prozaikiem żydowskiego pochodzenia, grafikiem, malarzem, rysownikiem i krytykiem literackim. Urodził się 1892 roku w Drohobyczu – partnerskim mieście Bytomia i tam też zmarł w 1942 roku.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni / Uchwała Rady Miasta Bytom o Skwerze Spotkań
Zdjęcie: Google Maps

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.