Kolejne nielegalne podłączenia prądu zlikwidowane
Aktualności

Kolejne nielegalne podłączenia prądu zlikwidowane

To chyba jakaś plaga – następne nielegalne podłączenia prądu zlikwidowane na bytomskich ulicach: Kossaka, Matejki, Musialika i Katowickiej.

Policjanci z komendy na Rostka ujawnili kolejne nielegalne podłączenia prądu zlikwidowane na ulicach w Bytomiu – Kossaka, Matejki, Musialika i Katowickiej. Przyłapani na kradzieży odpowiedzą przed sądem, a grozi im za to do 5 lat więzienia.

Kolejne nielegalne podłączenia prądu zlikwidowane

Pracownicy z firmy energetyczne wraz z bytomskimi mundurowymi z komisariatu na Rostka przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Takiej kontroli dokonano między innymi w budynkach na ulicy Kossaka, Matejki, Musialika i Katowickiej. Sprawdzając stan licznika – funkcjonariusze ujawnili trzy przypadki podłączenia prądu nielegalnie. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik – znajdowała tak zwana skrętka. Lewe podłączenia zlikwidowano i zabezpieczono przez pracowników prowadzących naprawdę. Za kradzież prądu grozi im teraz 5 lat więzienia.

„Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Pamiętajmy o tym” – informuje bytomska policja.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.