Bytom: Nauka języka polskiego dla migrantów
Aktualności

Bytom: Nauka języka polskiego dla migrantów

W placówce oświaty w Bytomiu będą organizowane nauki języka polskiego dla migrantów. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tym tygodniu!

Szkoła Podstawowa nr 2 przy ulicy Arki Bożka 21 będzie organizować zajęcia z nauki języka polskiego dla migrantów. W tym miejscu powstaje centrum koordynacji nauczania języka polskiego jako obcego dla osób z doświadczeniem migracji w naszym mieście. Pierwsze zajęcia już w tym tygodniu!

Bytom: Nauka języka polskiego dla migrantów

Pierwsze zajęcia odbędą się już 4 marca, o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Arki Bożka 21 w Bytomiu. Koordynatorką zajęć dla obcokrajowców jest Ewa Milne – nauczycielka bytomskiej podstawówki.

– Będą to regularne kursy języka polskiego, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zaplanowaliśmy też cykl szkoleń dla nauczycieli  i dyrektorów szkół – mówi Ewa Milne, koordynatorka projektu i nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Lekcje będą odbywały się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla dzieci będzie osobna grupa i dla dorosłych również. W nauce języka polskiego mogą wziąć wszystkie osoby z doświadczeniem migracji, które przyjechały do Bytomia z różnych stron świata.

– Zapraszamy zarówno tych, którzy tu mieszkają i pracują oraz tych, którzy zostaną z nami na krótko – zachęca Ewa Milne.

Łatwy dojazd

Na zajęcia możecie dojechać tramwajem nr 6 i 19 oraz autobusami M3 i 830 w kierunku Katowic, a przystanek na którym musicie wysiąść nazywa się Arki Bożka.

Więcej informacji otrzymacie pod numerem telefonu +48 796 596 171.

W języku ukraińskim – źródło UM Bytom:

В п’ятницю 4.03.22 о 16.00 годині, організуємо перші уроки польської мови,у кого польська мова є не рідною мовою. Заняття проводитимуться для дітей та дорослих у двох групах. Запрошуємо всіх людей з досвідом міграції, які приїхали до Битома з різних країн. Тих, хто тут живе і працює, і тих,хто залишиться у нас ненадовго.

Зустрічаємось у Початковій школі 2 м.Битом, на вулиці Арки Божка 21.

Проїзд: трамваї 6 і 19 та автобуси М3 і 830 у напрямку Катовіце, зупинка Arki Bożka

Інформація:

Координатор Ева Мілн, телефон: +48 796 596 171

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.