Hulajnogi Bolta – podsumowanie działań w Bytomiu
Aktualności

Hulajnogi Bolta – podsumowanie działań w Bytomiu

Czas na podsumowanie działań hulajnóg Bolta w naszym mieście. Jak to przedstawia się w statystykach?

Hulajnogi Bolta i podsumowanie jej działań w Bytomiu. W 2021 roku z elektrycznych pojazdów jednośladowych skorzystało ponad 5,5 tysiąca osób. Przypomnijmy, że elektryczne hulajnogi pojawiły się w marcu ubiegłego roku. Bytomianie zyskali nowy środek transportu, dzięki któremu mogli poruszać się po Śródmieściu i kilku dzielnicach miasta. W Bytomiu uruchomiono 18 lokalizacji, gdzie mieszkańcy mogli skorzystać z hulajnóg na minuty.

Hulajnogi Bolta – podsumowanie działań w Bytomiu

Tak jak wspomnieliśmy, w zeszłym roku z hulajnóg elektrycznych skorzystało ponad 5,5 tysiąca użytkowników, a według statystyk operatora to 5517 osób. Średnia prędkość pojazdów elektrycznych w Bytomiu wyniosła 9,7 km/h. Najwięcej przejazdów odbyło się w okolicach galerii handlowej Agora oraz na bytomskim Rynku. W tych miejscach najwięcej użytkowników korzystało z hulajnóg oraz kończyło w tych lokalizacjach swoją przejażdżkę. Najbardziej popularnymi godzinami na korzystanie z hulajnóg okazały się popołudniowe godziny szczytu i wieczory. Użytkownicy korzystali z jednośladów od godziny 15 do godziny 20. Dzięki hulajnogom, uniknięto 191 kg emisji CO2.

Kiedy pojawią się ponownie? Jeśli pogoda będzie sprzyjać, zielone hulajnogi elektryczne pojawią się znów w Bytomiu jeszcze w marcu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.