KulturaWiadomości

Bezpłatne warsztaty dla dzieci

Bezpłatne warsztaty dla dzieci: Jest podsumowanie  1-wszego etapu projektu pod hasłem „Ambasadorzy nieMOŻLIWEGO”. W ramach wydarzenia około 300 dzieci z różnych dzielnic wzięło udział w bezpłatnych warsztatach.

Kurs projektowania, zajęcia wokalne albo warsztaty taneczne – to nie wszystkie zajęcia w Bytomiu w ramach projektu „Ambasadorzy nieMOŻLIWEGO”.

Młodzi mieszkańcy mieli szansę wziąć udział m.in w szyciu, projektowaniu, zajęciach tanecznych i wokalnych. Więcej o tej idei opowiedział Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA:

Dziecko nie zasłużyło sobie na lockdown. Nasz program mówi o takiej tożsamości, kim ja jestem dzisiaj. To są pytania, gdzie dzieci odkrywają w sobie, że ja jestem chłopakiem, który ma 9, który lubi śpiewać, który trochę się wstydzi rozmawiać z dziewczynkami, który jednocześnie potrafi być koleżeński. Jeśli to się buduje taka tożsamość, że ja wiem, kim jestem, że ja wiem, co potrafię, robimy kolejny krok – opowiedział.

Akcję realizuję Fundacja Pomocy Dzieciom „ULICA”, Bytomskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 46.

Chcemy pomóc młodym mieszkańcom rozwijać pasje i spełniać marzenia – powiedziała Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor BCK-u.

 

Każda grupa ma swoich trenerów. Są to grupy kilkunastoosobowe no i rzeczywiście dzieci się tu czują bardzo dobrze. Przede wszystkim jest radość, jest uśmiech, jest taka niesamowita energia.

Wypowiedzi dzieci:

Mi się podobało bardzo.

Robiliśmy wszyscy rozciąganie, graliśmy w różne gry.

Nauczyłam się wielu choreografii, tańców. Czuję się jakbym tu spędziła kilka lat, chociaż tu jestem kilka tygodniu dopiero.

Teraz w projekcie bierze udział 280 dzieci. Organizatorzy obiecali, że akcja będzie dalej kontynuowana też w trakcie kolejnych wakacji i jesienią.

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.