Becekowe wakacje: Jakie wydarzenia czekają na nas w weekend?
AktualnościKulturaLifestyle

Becekowe wakacje: Jakie wydarzenia czekają na nas w weekend?

Bytomskie Centrum Kultury przygotowała Becekowe wakacje: BCKino plenerowe, Letnie Parkogranie i Parkobajtle. Jakie wydarzenia czekają na nas w weekend?

Tegoroczne lato w Bytomiu będzie pełne ciekawych wydarzeń i muzycznych imprez. Bytomskie Centrum Kultury nie próżnuje i przygotowało Becekowe wakacje, czyli BCKino plenerowe, Letnie Parkogranie i Parkobajtle.

Becekowe wakacje: Jakie wydarzenia czekają na nas w weekend?

BCKINO PLENEROWE
„C’mon C’mon” (2021), 8 lipca – godzina 21:30 – plac Karin Stanek 1

Phoenix wciela się w filmie w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

PARKOBAJTLE
„Dobre rady lisa Witalisa” – 10 lipca – godzina 14:00 – Park Miejski im. Franciszka Kachla

Lis Witalis to szelma jakich mało. Ten zwierz obieca wszystko, by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota; a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt, placków ze śniegu napiecze, albo niedźwiedzia przekona by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał. Szczyci się długim puszystym ogonem, nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Samemu lisowi jednak, też przyjdzie ponieść w końcu zapłatę za swe niecne sprawki.

LETNIE PARKOGRANIE
Koncert zespołu Jania Band – 10 lipca – godzina 17:00 – Park Miejski im. Franciszka Kachla

Zespół „Jania Band” występuje jako kwintet blaszany. Muzycy wykonują muzykę klasyczną, ale też nie stronią od popularnej muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu będzie można również usłyszeć utwory sakralne.

Skład zespołu:

  • Klaudiusz Jania – trąbka
  • Kamil Gibowski – puzon
  • Sebastian Franiel – tuba
  • Andrzej Frydko – trąbka
  • Leon – perkusja

Źródło informacji: Becek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.