Akcja Szyjemy dla Ukrainy w Bytomiu
Bez kategorii

Akcja Szyjemy dla Ukrainy w Bytomiu

W naszym mieście nieustannie wspieramy i pomagamy Ukrainie, na który toczą się działania zbrojne. Przedstawiamy wam kolejną akcję bytomskiej podstawówki – Szyjemy dla Ukrainy.

Akcja Szyjemy Dla Ukrainy zapoczątkowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu – Szombierkach. W dwa dni udało się uszyć blisko 240 kominiarek. Działania nadal trwają, dlatego organizatorzy proszą darczyńców o przekazanie materiałów.

Akcja Szyjemy dla Ukrainy w Bytomiu

Organizatorami akcji jest społeczność szombierskiej podstawówki. Akcja nadal trwa, a społeczność prosi darczyńców o przekazywanie materiałów, z których mogą powstać kolejne sztuki kominiarek.

– Wszyscy wykazali się ogromnym sercem, bezinteresownie poświęcając swój cenny czas, szyjąc, wykrawając materiał, tkając siatkę maskującą lub finansując zakup materiału – mówiła Antonia Zatorska, pomysłodawczyni akcji.

Do działań dołączyło również Stowarzyszenie „Spełniamy dziecięce Marzenia” i Bytomski Ośrodek Edukacji. Oprócz nich do akcji włączyli się również prywatni przedsiębiorcy, rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach.

– Aby kontynuować akcję, potrzebujemy wsparcia w postaci tkanin Wierzymy, że konflikt zbrojny szybko się skończy, a akcja nie będzie już potrzebna, lecz póki co pomagajmy, bo dobro wraca – zachęcała pani Antonia.

Wszystko co zostanie uszyte podczas akcji, ma zostać przekazane do organizacji Kobiety Ukrainy Śląsk, które przekażą go dalej. Cały czas są tworzone siatki maskujące dla ukraińskiego wojska. O to prosili sami żołnierze z Ukrainy. Do przygotowania takiego przedmiotu są potrzebne tkaniny w ciemnozielonych kolorach. Materiał warto wcześniej pociąć na paski 15×3 cm.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Bez kategorii

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.