Kolejne centrum dystrybucyjne Lidla powstanie w Bytomiu
Aktualności

13. centrum dystrybucyjne Lidla powstanie w Bytomiu

Lidl idzie jak burza. Jeszcze nie zakończył budowy wielkich magazynów w Dobroszycach, a już rusza na podbój kolejnego miasta. Tym razem centrum dystrybucyjnego Lidla powstanie w Bytomiu.

Centrum dystrybucyjne Lidla powstanie przy ulicy Siemianowickiej w Bytomiu, zaraz przy granicy z Piekarami Śląskimi. Póki co jeszcze nie zaczęła się budowa, bo firma przygotowuje wnioski o zgody administracyjne. Co zaplanowano w ramach inwestycji?

13. centrum dystrybucyjne Lidla powstanie w Bytomiu

Nowe i ogromne magazyny Lidla powstaną przy ulicy Siemianowickiej w Bytomiu, tuż przy granicy z Piekarami Śląskimi. W ramach inwestycji zaplanowano:

  • budowę hali magazynowej razem z zapleczem socjalno-biurowym i miejscami załadowczo-rozładowczymi w I etapie przedsięwzięcia – powierzchnia wyniesie około 69 500,00 m2;
  • w II etapie powierzchnia ma zostać zwiększona do około 80 500,00 m2.

Prace znajdzie około 400 pracowników. Na terenie magazynu praca będzie odbywać się 24 godziny na dobę przez pełne 7 dni w tygodniu. Jak podaje portal dlahandlu.pl – szacuje się, że zatrudnić będzie mogło się około 90 osób na stanowiska biurowe, a około 300 na pracę w hali.

Nowa hala ma spełniać funkcję makrojednostki, która służy do przyjmowania, magazynowania, kompletacji oraz wysyłki przechowywanego asortymentu. Przechowanie i składowanie będzie odbywać się na paletach i standardowych regałach wysokiego składowania.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie zasilane poprzez energię słoneczną, a zapewnią to ogniwa fotowoltaiczne o mocy elektrycznej na poziomie max. 1500 kW. Ogniwa zostaną umieszczone na hali budynku magazynu. Całość powierzchni działek pod inwestycję wynosi około 253 400,00 m2. Nowa hala w Bytomiu to będzie już 13. centrum dystrybucyjne Lidla w Polsce.

Źródło informacji: dlahandlu.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
9
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.