Pijany bytomianin podróżował na rowerze po DK88 w Zabrzu
Aktualności

Pijany bytomianin podróżował na rowerze po DK88 w Zabrzu

Tą podróż na rowerze po zabrzańskim odcinku DK88 pijany 59-letni bytomianin zapamięta na bardzo długo. Jak potoczyła się sprawa? Co mu grozi za ten „wybryk”?

Zabrzański policjanci prowadzili od poniedziałkowego poranku akcję „Trzeźwość” na DK88. Zatrzymano kilku kierowców, jednego bez odpowiednich uprawnień, ale najbardziej szokującym dla nich widokiem był pijany bytomianin, który podróżował po DK88 rowerem. Jaka grozi mu kara za ten „wybryk”?

Pijany bytomianin podróżował po DK88 w Zabrzu

Policja co jakiś czas prowadzi akcję pod hasłem „Trzeźwość”. Celem akcji jest zwiększenie i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas poniedziałkowej akcji – zabrzański mundurowi zatrzymali ośmiu kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu i kierowali pojazdami. Oprócz nich zatrzymano jedną osobę, która kierowała samochodem bez stosownych uprawnień. Jednak najbardziej zaskakującą z sytuacji podczas działań była ta, gdzie zobaczyli mężczyznę podróżującego rowerem po zabrzańskim odcinku DK88. Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że rowerzysta był pijany i był to 59-letni mieszkaniec Bytomia. Policjanci wzięli go na kontrolę trzeźwości, a alkomat wskazał, że miał w sobie 0,32 promila alkoholu. Za to popełnione wykroczenie ukarano go mandatem w wysokości 1000 złotych.

„Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł, a w stanie po użyciu alkoholu mandatem w wysokości 1000 zł” – czytamy na stronie zabrzańskiej komendy policji.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Zabrze

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.