AktualnościWiadomości

Zmrok zapada coraz szybciej. Sprawdź światła w samochodzie!

Właściwe oświetlenie drogi w trakcie podróży jest niebywale istotne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. By mieć pewność, że reflektory ustawione są tak, jak należy, warto sprawdzić ich ustawienie i dokonać niezbędnych korekt. Można zrobić to bezpłatnie, jednak w razie potrzeby usługa nie kosztuje zbyt wiele.

Ustawienie reflektorów samochodowych, o czym przypominają policjanci w czasie kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” trwającej w dniach 22.10-15.12, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy widzą odpowiedni odcinek drogi przed sobą, nie oślepiając innych kierujących i znacznie szybciej mogą dostrzec pieszych oraz ewentualne przeszkody.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane –  o czym informują mundurowi – zarówno ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W dniach 7 i 21 listopada 2020 r. kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. Aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. Na terenie naszego miasta bezpłatne sprawdzenie świateł jest możliwe w tych dniach na stacji kontroli pojazdów przy ulicy Pułaskiego 77, jednak chętni mogą zrobić to w dowolnie wybranym terminie – odpłatnie – na wybranej przez siebie stacji. Koszt to średnio 14 złotych. 

Co więcej – o czym powinni pamiętać kierowcy – zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i Inspektorzy Transportu Drogowego, przeprowadzić będą działania kontrolne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Warto zatem sprawdzić auto, by być bezpiecznym na drodze.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.