Aktualności

Zmarł Edward Wieczorek

Na oficjalnej stronie miasta pojawiła się przykra informacja  – zmarł Edward Wieczorek. Autor książek i publikacji poświęconych turystyce oraz odkrywca zakątków naszego miasta.

Sieć obiegła smutna informacja – nie żyje Edward Wieczorek. Był to autor książek oraz publikacji, w których możemy znaleźć wszelaką wiedzę o turystyce i krajoznawstwu. Szczególnie Wieczorek poświęcał swój czas naszemu miastu i jego zakątkom.

Zmarł Edward Wieczorek

Nie tylko autor, ale także przewodnik turystyczny oraz instruktor krajoznawstwa i przewodnictwa. Zarządzał również Regionalną Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach, redagował magazyn krajoznawczy Krajoznawca Górnośląski oraz Studia i materiały z dziejów krajoznawstwa polskiego.

Bardzo wiele opublikował także o swoim rodzimym mieście – Bytomiu. Z jego publikacji o mieście należy wymienić między innymi:

  • „Przewodnik turystyczny. Bytom i okolice”,
  • „Bytom i Wyżyna Miechowicka. Przyroda i zabytki”,
  • „Z biegiem Bytomki” – współautor Leonard Kłos,
  • „Miechowice – rowerem przez dzieje”.

edward wieczorek

Obecność swoją zaznaczył też w opracowaniu wielu wystawy oraz książki poświęconej pomnikom znajdującym się na terenie Bytomia. Do końca swojego życia mieszkał w Katowicach, ale nigdy nie zapominał o Bytomiu i z sympatią o nim opowiadał. W jednym z wywiadów mogliśmy usłyszeć:

„Na myśl o Bytomiu serce mocniej bije, bo to moje rodzinne miasto, które ma perspektywy. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale prężnie działa tu turystyka, o czym świadczy żywotność funkcjonowania PTTK. Myli się jednak ten, kto myśli, że Bytom nie ma nic do zaoferowania” – mówił Edward Wieczorek.

Zdjęcie, źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.