Zlikwidowano kolejne nielegalne podłączenia w Bytomiu
Aktualności

Zlikwidowano kolejne nielegalne podłączenia w Bytomiu

Policjanci z „czwórki” zlikwidowali kolejne nielegalne podłączenia w mieszkaniach przy ulicy Konstytucji, Stalowej i Jochymczyka w Bytomiu.

Kontrolerzy z firmy energetycznej razem z policjantami z „czwórki” ujawinili kolejne nielegalne podłączenia w bytomskich mieszkaniach. Prąd kradziono w mieszkaniach przy ulicy Konstytucji, Stalowej i Jochymczyka. Teraz sprawcom tego czynu grozi kara do 5 lat więzienia.

Zlikwidowano kolejne nielegalne podłączenia w Bytomiu

Mundurowi z Szombierek wraz z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili kontrole, które miały na celu ujawnienie kradzieży energii elektrycznej. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Konstytucji, Stalowej i Jochymczyka w Bytomiu. Sprawdzając stan instalacji elektrycznej ujawniono trzy nielegalne podłączenia. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była założona tzw. skrętka. „Lewe” złączna zlikwidowano i zabezpieczono przez pracowników firmy energetycznej. Sprawcom za ten czyn grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Pamiętajmy o tym” – informuje bytomska komenda policji.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.