Częściowe zamknięcie ulicy Sądowej od 13 sierpnia
Aktualności

Częściowe zamknięcie ulicy Sądowej od 13 sierpnia

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na ulicy Sądowej związane z przebudową torowiska i ulic: Piekarskiej, Sądowej oraz skrzyżowania Sądowej z Powstańców Warszawskich.

Od 13 sierpnia nastąpi częściowe zamknięcie ulicy Sądowej ze względu na następny etap prac związanych z przebudową torowiska i bytomskich ulic. Dla mieszkańców Sądowej, posiadaczy garaży oraz abonamentów SPP przygotowano miejsca postojowe na sąsiednich ulicach i parkingach.

– Zarządcy lub właściciele budynków przy ul. Sądowej mogą wystąpić do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o udostępnienie miejsc parkingowych dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz pracowników, którzy utracą możliwość parkowania pojazdów na terenie swoich posesji – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Również posiadacze abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania w związku z zamknięciem części ul. Sądowej będą mogli składać wnioski o zmianę miejsc do parkowania w ramach posiadanych abonamentów – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak można ubiegać się o zmianę miejsca postojowego?

Bytomianie zamieszkujący ulicę Sądową i posiadający abonamenty SPP mogą wnioskować do MZDiM o zmianę miejsca parkowania w ramach posiadanego abonamentu. Taki dokument możemy złożyć pisemnie w siedzibie jednostki miejskiej przy ulicy Smolenia 35 w pokoju nr 218 lub podesłać na adres e-mail [email protected].

Mieszkańcy, którym przebudowa bytomskiej ulicy uniemożliwi dojazd do garaży i podwórek, będą mogli starać się o miejsce postojowe na pobliskich parkingach. Tutaj właściciele nieruchomości proszeni są o złożenie wniosku w MZDiM. Do takiego dokumentu powinno załączyć się oświadczenie zawierające listę mieszkańców razem z adresem nieruchomości oraz numerami rejestracyjnymi pojazdów, które do teraz były parkowane w obrębie podwórek przylegających do Sądowej. Dodatkowo, do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów, które poświadczają prawo do dysponowania nieruchomością. Abonament będą wydawane do trzech dni roboczych od dnia złożenia całego i kompletnego wniosku.

Kontakt
  • e-mail: [email protected]
  • telefon: 32 396 97 53
  • osobiście: Dział Strefy Płatnego Parkowania – MZDIM przy ulicy Smolenia 35 pokój nr 218

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.