AktualnościKultura

Zbiórka książek w językach ukraińskich i rosyjskich w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje zbiórkę książek w językach ukraińskich i rosyjskich. Uchodźcy z Ukrainy mogą także zapisać się do biblioteki.

Ruszyła zbiórka książek w językach ukraińskich i rosyjskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Placówka chce wzbogacić księgozbiór dla osób z wschodniej granicy. Jeśli posiadanie takie książki w swojej domowej biblioteczce, jednostka kulturalna prosi o przekazanie ich w darze.

Zbiórka książek w językach ukraińskich i rosyjskich w bibliotece

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się książki dla dzieci i młodzieży, ale i również „rozmówki” i słowniki. Biblioteka zwraca się z prośbą, aby nie były to książki zniszczone. Książkowe dary można zostawiać na portierni głównej placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego 3.

Informacje dla uchodźców z Ukrainy w Bytomiu, którzy chcą zapisać się do biblioteki:

Obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i będą chcieli się zapisać do biblioteki muszę spełnić następujące warunki:

  • okazać dokument tożsamości ze zdjęciem,
  • podać adres pobyt czasowego.

Osoby te zostają zwolnione z opłaty ewidencyjnej. Później po dokonaniu wyżej wymienionych formalności, otrzymują kartę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Każdy z czytelników uprawniony jest do korzystania ze zbiorów biblioteki może wypożyczyć z księgozbiorów głównego budynku placówki:

  • 4 książki,
  • 4 jednostki zbiorów audiowizualnych,
  • 5 książek – placówki filii MBP.

Czytelnik jest także zobowiązany do zwrócenia wypożyczonych książek, materiałów itp. Rzeczy w głównym gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, która jest ich pełnoprawnym właścicielem i dysponentem.

Zbiórka książek w językach ukraińskich i rosyjskich w bibliotece

Język ukraiński:
Інформація для біженців з України, які залишилися в Битомі, які хочуть приєднатися до бібліотеки

Українські біженці з війни можуть записатися до міської публічної бібліотеки в Битомі відповідність наступним умовам: 1) Покажіть посвідчення особи з фотографією

2) Вкажіть адресу тимчасового перебування.

Ці особи звільняються від сплати реєстраційного збору, а після виконання цих формальностей вони отримують читацький квиток.

Кожен читач, який має право користуватися фондами бібліотеки, може терміном на один місяць позичити у відділах головного корпусу Публічної бібліотеки:

  • 4 книги
  • 4 одиниці аудіовізуальних колекцій

У філіалах, розташованих у районах Битом, можна взяти 5 книг одночасно.

Кожен читач зобов’язаний повернути запозичені матеріали до міської публічної бібліотеки м. Битом, яка є їх повним власником та розпорядником.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.