Zakończył się remont w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu
Aktualności

Zakończył się remont w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

Zakończono istotny remont w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Zakończono modernizację instalacji tlenowej i inne remonty na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Inwestycja kosztowała 430 tys. złotych. Zmodernizowano i rozbudowano także instalację dystrybucji tlenu do wszystkich 44 łóżek znajdujących się na tym oddziale. To wszystko było możliwe dzięki środkom finansowym z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zakończył się remont w bytomskim szpitalu

Co zrobiono w ramach dotacji finansowej z instytucji? Szpital zamontował panele nadłóżkowe i dozowniki z nawilżaczem przeznaczone do kontroli przepływu tlenu podawanego pacjentom, a część instalacji na zewnątrz budynku – stacja rozprężania tlenu, doczekała się wiaty chroniącej ją przed działaniem czynników pogodowych.

To jeszcze nie koniec modernizacji. Jednostka szpitalna ma w planach renowację instalacji elektrycznej na oddziale.

– W związku z prowadzoną inwestycją, konieczne było również odświeżenie sal, w których przebywają chorzy. W efekcie, zapewniliśmy pacjentom poprawę jakości diagnostyki i leczenia, a personelowi komfort pracy – podkreśliła Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.