Fortepian całoroczny Cadenza
AktualnościKultura

Zagłosuj na całoroczny fortepian pod Operą Śląska w Bytomiu

Opera Śląska w Bytomiu wystawiła swój projekt w Bytomskim Budżecie Obywatelskim – chodzi o rezydenturę pod placówką fortepianu całorocznego Cadenza.

Niedawno wystawiono pod Operą Śląską całoroczny fortepian firmy Cadeza, który ma zachęcić bytomian do głosowania na projekt placówki w Bytomskim Budżecie Obywatelskim. Ten instrument muzyczny będzie stał pod budynek Opery Śląskiej tydzień. Oddać głos na to zadanie nr 44 na stronie bo.bytom.pl.

Fortepian całoroczny Cadenza

Cadenza to jedyny na świecie fortepian zewnętrzny wykonany z betonu i stali. Został stworzony jako ogólnodostępny instrument dla przestrzeni publicznych. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, mróz) oraz na akty wandalizmu. Cadenza jest instrumentem cyfrowym, dzięki czemu nie trzeba się martwić o jego właściwości akustyczne. Posiada wbudowane system nagłaśniający, ale ma też możliwość podłączenia dodatkowego nagłośnienia zewnętrznego.

Całoroczny instrument dostępny w wielu miastach Polski

Taki fortepian wcześniej mogliśmy znaleźć w wielu miastach na Śląsku i w Polsce. Między innymi w Mikołowie, Cieszynie, Warszawie, Szczecinie, Tychach, Poznaniu, Dąbrowie Górniczej – dwa razy w Katowicach. Miał również swoją trasę koncertów plenerowych w Dusznikach Zdroju. Całoroczny instrument firmy Cadeza towarzyszył także artystom podczas występów – Tymoteusz Bies, Piotr Kopiński i Duet DombrovaPianoDuo.

Korzystajcie póki jeszcze można i sami oceńcie czy takie cudo będzie fajną opcją przed Operą Śląska 😉.

Źródło informacji, zdjęcie: Materiały prasowe i promocyjne

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.