Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu
selective focus of firefighters brigade standing at fire truck on street
Aktualności

Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu

W miniony weekend doszło do potrucia tlenkiem węgla w Bytomiu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

2 października – w niedzielę około godziny 12:44 na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bytomiu doszło do potrucia tlenkiem węgla. To jedno z kilku potrucie, które miało miejsce w miniony weekend. Podobne sytuacje miały miejsce w Chorzowie i w Kłobucku – Rybnie.

Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu

Na dyspozytornie Straży Pożarnej około godziny 12:44 – w niedzielę, wpłynęło kolejne zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla, ale tym razem w Bytomiu. Zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przebadano tam siedem osób, które mogły podtruć się tą szkodliwą substancją. Żadna z tych osób nie została zabrana do szpitala – było z nimi wszystko w porządku.

– Rozpoczyna się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko zatruć tlenkiem węgla i pożarów, spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych. Strażacy przypominają o konieczności sprawdzenia przewodów kominowych – popękane i zatkane sadzami mogą być przyczyną zatruć i pożarów, sprawdzenia przewodów wentylacyjnych – aby do mieszkań był zapewniony dostęp świeżego powietrza i odpływ spalin, sprawdzeniu stanu technicznego urządzeń grzewczych – na przykład takich, jak przepływowe podgrzewacze wody. Pamiętajmy, że tlenek węgla jest niewidoczny i niewyczuwalny dla ludzkich zmysłów. Zamontujmy w naszych mieszkaniach czujnik tlenku węgla – apeluje w Dzienniku Zachodnim mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.