AktualnościKultura

Wystawa „Musiałam sama stać się słońcem” w CSW Kronika

Zapraszamy na odwiedzenie wystawy „Musiałam sama stać się słońcem” w CSW Kronika w Bytomiu, która trwa już w naszym mieście od 18 czerwca.

Oprowadzanie po wystawie „Musiałam sama stać się słońcem” w CSW odbywa się w każdy piątek o godzinie 17:00. Wernisaż miał miejsce 18 czerwca o godzinie 19:00 w bytomskiej placówce. Ekspozycja jest autorstwa Małgorzaty Goliszewskiej, Doroty Hadrian oraz Patrycji Orzechowskiej.

Wystawa „Musiałam sama stać się słońcem”

Podczas pracy nad cyklem wystaw Dom Kobiet w CSW Kronika, zastanawiać się będziemy w jakim miejscu jest rodzimy ruch kobiecy po ponad stu latach od uzyskania przez Polki praw wyborczych. Do wystawy „Musiałam sama stać się słońcem” zaprosiłyśmy trzy artystki oraz grupę kobiet z klubu Amazonek. Z ich prac odczytujemy indywidualne kobiece doświadczenia, które są dla nich aktualnie najważniejsze, będąc jednocześnie próbą odnalezienia się w dobie chaosu i wszechobecnego zagrożenia.

Wystawa „Musiałam sama stać się słońcem”

Po wystawie oprowadzą was kuratorki Cukierska i Katarzyna Kalina. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Dom Kobiet. Ekspozycję możemy zwiedzać do 5 sierpnia br. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kronika.org.pl.

Źródło informacji, zdjęcia: CSW Kronika

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.