Wielki powrót „Misiów” do Parku Kachla w Bytomiu
Pocztówka ze zbiorów Czesława Czerwińskiego przedstawiająca dawny wybieg dla niedźwiedzi, ok. 1920 rok
Aktualności

Wielki powrót „Misiów” do Parku Kachla w Bytomiu

Nadal trwają prace renowacyjne na dawnym terenie pierwszego zoo w Bytomiu, ale coś nie coś już widać. Wielki powrót „Misiów” do Parku Kachla.

Na placu budowy dawnych „Misiów” prace wrą, a co nie co – już widać. Dachy dwóch charakterystycznych budynków po byłym wybiegu dla niedźwiedzi zostały odświeżone. To właśnie w to miejsce powróci tętniące życie, kiedy? Na przełomie maja i czerwca zacznie działać sezonowa kawiarnia – Widzimisie.

Wielki powrót „Misiów” do Parku Kachla w Bytomiu

To na pewno atrakcja i miejsce, na którą bytomianie wyczekują bardzo długi i możliwe, że odliczają dni do otwarcia sezonowej kawiarenki w Parku Kachla. Inwestycja zmierza powoli ku końcowi, a wnętrze obiektów są już wyremontowane. Aktualnie trwa ustawianie i montaż sprzętów gastronomicznych.

– Czas zimowy poświęciliśmy na generalne zmiany we wnętrzach, remont był bardzo wymagający i pracochłonny. Teraz czekamy na słoneczne dni, by móc wykończyć elewacje i zamknąć etap związany z przebudową oczka wodnego – mówiła Alina Gacek, bytomianka, nowa dzierżawczyni obiektu.

Finalnym etapem prac renowacyjnych będzie odbudowanie i wyremontowanie posadzki, na której wkrótce powinny stanąć miejsca do siedzenia. Później ma zostać to zaaranżowane i urządzone zgodnie z zamysłem nowych właścicieli.

Widzimisie – nowe miejsce na mapie Bytomia

Nowi gospodarze szczególnie podkreślają swoje przywiązanie do naszego miasta i jego historii, dlatego ich koncepcja zagospodarowania tego miejsca od początku zakładała odrestaurowanie budynków, na podstawie dostępnych pocztówek i fotografii. W nowym miejsce będą serwowane potrawy nawiązane do kuchni włoskiej.

– Kochamy Bytom, ale drugą nasza miłością  są Włochy. To kraj do którego wracamy, gdy tylko możemy i to było nasze widzimisie, żeby w mieście, które kochamy stworzyć namiastkę tego, za czym tęsknimy – mówiła Alina Gacek.

W jednej z budek będzie serwowana włoska kawa, lody i inne pyszne desery, a zaś w drugiej będzie włoska pizza.

– Nawiązałam współpracę z Witkiem Wróblem – dobrze znanym w Bytomiu i w regionie, współzałożycielem katowickiego lokalu Sezon’ovo. Będziemy podążać za jego radami i już na etapie planowania menu dbamy o jakość. Zapewniam, że będzie to miejsce z duszą i charakterem – mówiła pani Alina.

Poszukiwani pracownicy

Aktualnie do nowej kawiarenki trwa rekrutacja pracowników, którzy będą tworzyć razem z właścicielami zgrany zespół w Widzimisiach. Poszukiwane są osoby, które staną za barem, jak i pizzaiolo – piekarze pizzy, ale i również manager restauracji.

– Zależy mi na tym, żeby goście przychodzili tu chętnie i mogli znaleźć w Widzimisiach chwilę wytchnienia od codzienności. Bo przecież w kawie nie chodzi o kofeinę, a w posiłkach o kalorie – lecz o spotkania – z samym sobą czy z innymi – mówiła Alina Gacek.

Media społecznościowe

Właściciele już założyli social media Widzimisiów, który znajdziemy na Facebooku. Tam będą publikowane wszystkie informacje na temat postępu prac renowacyjnych, ale też i data otwarcia. Facebook: @widzimisie

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.