Gala Boksu Śląskie Uderzenie: Ceremonia ważenia już jutro
AktualnościSport

Gala Boksu Śląskie Uderzenie: Ceremonia ważenia już jutro

Na to wydarzenie i pojedynek wieczoru chyba wszyscy czekają. Tymex Boxing Night 21: Śląskie Uderzenie odbędzie się już w najbliższy piątek – 22 kwietnia.

Bokserskie wydarzenie poprzedzi ceremonia ważenia, która odbędzie się jutro – 21 kwietnia w Hali na Skarpie, o godzinie 19:00. Sama gala boksu Tymex Boxing Night 21: Śląskie Uderzenie odbędzie się 22 kwietnia w Bytomiu – Szombierkach. W walce wieczoru po raz trzeci naprzeciw siebie staną Damian Jonak i Andrew Robinson.

Gala Boksu Śląskie Uderzenie w Bytomiu

Bokserska impreza cieszy się sporą popularnością, bo poprzednie dwa pojedynki bytomianina i wychowanka Szombierek Bytom, a Brytyjczykiem były bardzo zacięte i pełne emocji. Trzy lata temu w Spodku w Katowicach sędziowie punktowali na korzyść Robinsona. W 2021 roku zacięta i emocjonująca walka w Radomsku zakończyła się remisem. Teraz czas na trzeci ich pojedynek.

– W Bytomiu, moim rodzinnym mieście zakończę trylogię z Robinsonem. I zakończę tę sagę zwycięstwem, a walczyć będę w symbolicznym dla mnie miejscu, które darzę sentymentem. Tu, gdzie obecnie znajduje się Hala na Skarpie, stał w przeszłości obiekt Szombierek, gdzie trenowałem i nauczyłem się boksować, przy boku Mariusza Wołosza, obecnego prezydenta Bytomia – podkreślił Damian Jonak.

Przed kluczową walką na ringu staną między innymi – Stanisław Gibadło, Tomasz Gromadzki i Kamil Młodziski. Całą rozpiskę walk znajdziecie poniżej. UWAGA: W sprzedaży zostały jeszcze ostatnie bilety na Tymex Boxing Night 21 w Bytomiu. Bilety znajdziecie na stronie www.ebilet.pl. Gala ma być transmitowana na kanale TVP Sport.

Karta Walk Gali Bosku Tymex Boxing Night 21: Śląskie Uderzenie

  • waga superśrednia, Damian Jonak – Andrew Robinson (Anglia)
  • waga średnia, Stanisław Gibadło – Mateo Damian Veron (Argentyna)
  • waga lekka, Kamil Młodziński – Wilberto Blanco (Kolumbia)
  • waga półciężka, Tomasz Gromadzki – Adam Koprowski
  • waga ciężka, Remigiusz Smoliński – Borna Grcić (Chorwacja)
  • waga superlekka, Aleksander Jasiewicz – Bazargur Jugder (Mongolia)
  • waga półciężka, Wiktor Szadkowski – Damian Szewczyk
  • waga junior ciężka, Martin Gottschall – Paweł Strykowski

Źródło informacji: Materiały prasowe UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.