Ulica Kosynierów została drogą gminną
Aktualności

Ulica Kosynierów została drogą gminną

Na wczorajszej sesji Rady Miasta, bytomscy radni na wniosek prezydenta przyjęli uchwałę w sprawie ulicy Kosynierów. Została ona drogą gminną.

Ulica Kosynierów została drogą gminną. Stanowi ona bezpośrednie połączenie ulicy Zabrzańskiej z Elektrociepłownią  Szombierki. Na wczorajszej sesji radni naszego miasta uchwałę w tej sprawie przyjęli na wniosek prezydenta Mariusza Wołosza. Zmiana ta pomoże w procesie inwestycyjnym terenów znajdujących w sąsiedztwie bytomskiej ulicy.

Ulica Kosynierów została drogą gminną

Tak jak już wspomnieliśmy, ulica Kosynierów zaliczono do kategorii dróg gminnych. Będzie to miało znaczący wpływ na realizowane procesy inwestycyjne na terenach znajdujących się przy tej bytomskiej ulicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ułatwi to też starania w przyszłości o dotacje do przebudowy tej drogi, gdzie zlokalizowane są oprócz EC Szombierki, Hala Sportowa OSiR-u, budynek MOPR-u, ale i także domki jednorodzinne, obiekty przemysłowo-handlowe oraz garaże.

Co oznacza zaliczenie ulicy Kosynierów do dróg gminnych?

„Zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych, do dróg gminnych zaliczamy drogi o znaczeniu lokalnym niezaliczone do innych kategorii, stanowiące uzupełniającą sieć dróg służących potrzebom mieszkańców, a jej zarządcą zgodnie z ustawą jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta” – napisano na stronie bytomskiego magistratu.

Jeśli chodzi o ulicę Kosynierów, to jej zaliczenie do dróg gminnych umożliwi stworzenie wraz z innymi ulicami: Małachowskiego, Puszkina, Karpacką i Rostowskiego układu dróg podstawowych. Układ ten będzie mógł zostać wykorzystany w Szombierkach jako alternatywna trasa przejazdu w przypadku zamknięcia ulicy Zabrzańskiej, z którą ulica Kosynierów ma bezpośrednie połączenie. W przypadku pozyskania dofinansowania na przebudowę BeCeTki – Bytomska Centralna Trasa Północ-Południe – ulica ta zostanie skomunikowana z nowy układem drogowy. Dzięki temu zostanie odciążony ruch w pobliżu Szombierek.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.