Aktualności

Trwa modernizacja ulicy Węglowej pod tereny inwestycyjne

Właśnie trwa przebudowa ulicy Węglowej w Bytomiu. Dzięki modernizacji firmy będą miały bardzo dobry dojazd do terenów inwestycyjnych.

Ta inwestycja droga na ulicy Węglowej jest warta ponad 2,3 mln złotych. Dzięki niej nie tylko poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników ruchu drogowego, ale także będzie bardzo dobry dojazd do terenów inwestycyjnych znajdujących się w obrębie tej ulicy. Wykonawca COLAS Polska Sp. z o.o. wykonuje prace zgodnie z harmonogramem.

Trwa modernizacja ulicy Węglowej pod tereny inwestycyjne

Firma wykonała już miejsca postojowe, podbudowę jezdni, krawężniki i obrzeża, ale również i kanał technologiczny oraz zabudowę fundamentów pod oświetlenie.

– Przebudowa ul. Węglowej jest efektem zawartego porozumienia z firmą GTB Metropolis Sp. z o.o., w ramach którego miasto przebudowuje drogę, zaś firma GTB Metropolis przygotowuje nieruchomości przy ul. Węglowej dla przyszłych inwestorów – mówił zastępca prezydenta Michał Bieda.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca oprócz prac drogowych, ma wykonać również elementy odwodnienia drogi, oświetlenie uliczne, ścieżkę pieszo-rowerową, kanał technologiczny, zabudowę fundamentów pod oświetlenie oraz przebudować linie kabli telefonicznych. Firma zaczęła już układanie mieszanek mineralno-bitumicznych na drodze, a pod koniec maja rozpocznie układanie nawierzchni chodników oraz ciągu rowerowego.

Trwa modernizacja ulicy Węglowej pod tereny inwestycyjne

Przebudowa ulicy Węglowej to następna inwestycja drogowa, którą zrealizowano ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Porozumienie Miasta Bytom z GTB Metropolis

Dwa lata temu Miasto Bytom zawarła porozumienie z firm GTB Metropolis Sp. z o.o. Gmina zadeklarowała, że zmodernizuje drogę na odcinku od przejazdu tramwajowego do miejsca zjazdu z ulicy Węglowej na bytomskie tereny inwestycyjne. Z kolei GTB Metropolis przygotuje nieruchomości przy tej bytomskiej ulicy pod przyszłych inwestorów. Między innymi będzie to: budowa dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia terenu, przebudowę sieci przesyłowej gazociągu i makroniwelację terenu.

Idealna lokalizacja

Tereny inwestycyjne mają świetną lokalizację, bowiem tuż obok nich znajduje się autostrada A1, obwodnica Bytomia i DK nr 11 – ulica Strzelców Bytomskich. W pobliżu znajdziemy także Centralną Magistralę Węglową – co w przyszłości zapewni bardzo dobrą komunikację samochodową i kolejową.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.