Syreny alarmowe zawyją na terenie Bytomia. Z jakiej okazji?
Aktualności

Syreny alarmowe zawyją na terenie Bytomia. Z jakiej okazji?

Już w przyszłym tygodniu na terenie Bytomia zawyją syreny alarmowe, z okazji 78. Rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

W wielu miastach w naszym kraju zawyją syreny alarmowe, nie inaczej będzie w Bytomiu. Z jakiej okazji? Z okazji 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, która będzie miała miejsce 1 sierpnia. W godzinę „W” – 0 17:00 usłyszymy je w naszym mieście.

Ten dzień też jest możliwością do przetestowania sprawności syren ostrzegawczych i alarmowania ludzi. Takie działanie sygnalizuje mieszkańcom skażenie środowiska, klęski żywiołowej lub inne zagrożenie lub niebezpieczeństwo.

Powstanie warszawskie

To wydarzenie historyczne rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 i zakończyło się 3 października 1944 roku. Było to wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. To była największa operacja militarna Armii Krajowej.

Swoim maksymalnym zasięgiem objęła część lewobrzeżnych dzielnic miasta, mały obszar prawobrzeżnej Warszawy, ale i również Puszczę Kampinoską, Legionową oraz okolice Marek. Powstanie warszawskie było największą bitwą, stoczoną podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi.

Źródło informacji: UM Bytom / Wikipedia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.