Bytom: Spacer archeologiczny po średniowiecznych cmentarzach miasta
AktualnościKultura

Bytom: Spacer archeologiczny po średniowiecznych cmentarzach miasta

Już w najbliższy weekend odbędzie się następny spacer archeologiczny po średniowiecznych cmentarzach miasta Bytom – organizowany przez Muzeum Górnośląskie.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na kolejny spacer archeologiczny, który odbędzie się tym razem po średniowiecznych cmentarzach miasta. Wydarzenie odbędzie się w sobotę – 30 lipca, o godzinie 12:30. Wstęp kosztuje 2 złote.

Bytom: Spacer archeologiczny po średniowiecznych cmentarzach miasta

Na spacerze otrzymacie odpowiedzi na pytania: „Kto wzmocnił Bytom murami i wybudował zamek? W którym roku sprowadzono minorytów do Bytomia? Kiedy i dlaczego podzielono księstwo bytomskie?”.

Przechadzka zacznie się od kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i cmentarza mieszczan. Później razem z przewodnikiem udamy się po kolei do kościoła św. Wojciecha – kiedyś św. Mikołaja oraz na cmentarz, na którym spoczywają nie tylko zakonnicy. Następnie przejdziemy się w stronę kościoła św. Ducha i na miejsce pochówku najuboższych mieszkańców miasta i okolicy.

Finał spaceru będzie zależał od was – uczestników. Jeśli starczy wam sił, to przewodnik zaprowadzi was jeszcze na cmentarz ewangelicki przy ulicy Wrocławskiej i Kolejowej. Ruszamy 30 lipca – w sobotę, o godzinie 12:30. Miejsce zbiórki zlokalizowano na placu Jana III Sobieskiego 2. Wstęp kosztuje zaledwie 2 złote. Zapraszamy!

Dołącz już dziś do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/296pRZcC4.

Źródło informacji, zdjęcie: Muzeum Górnośląskie

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.