Świetne występy łuczników
SportWiadomości

Świetne występy łuczników z klubu Tempo Stolarzowice

Świetne występy łuczników z Tempo Stolarzowice.

Świetnie wystąpili łucznicy z bytomskiego klubu Tempo Stolarzowice. Rywalizowali oni na Mistrzostwach Polski w Łukach Bloczkowych i Barebow od 4 do 5 września.

Łucznicy Tempo Stolarzowice

Na Mistrzostwach Polski po wielkim pojedynku, który został zakończony barażem wywalczyła Regina Karkoszka. W konkurencjach zespołowych kobiet Zofia, Zejdel, Katarzyna Karkoszka i Regina Karkoszka zdobyły tytuł II wicemistrzyń Polski. Mikst Regina i Józef Karkoszkowie też zdobyli tytuł II wicemistrzów.

Warto wspomnieć, że w Stolarzowicach w dn. 28 sierpnia i 4 września miał miejsce jubileuszowy X Turniej Łucznicy razem z III Mistrzostwami Śląska w Łucznictwie. Mistrzami Śląska w poszczególnych konkurencjach zostali:

  • Mateusz Markefka – łuk klasyczny, senior
  • Alicja Forajter – łuk bloczkowy, senior
  • Julia Bober – łuk klasyczny, młodziczka młodsza

Klub sportowy „Tempo” Stolarzowice zaczął istnieć w 1912 roku. Sekcja piłki nożnej w klubie zaistniała w 1928 roku. Jednym z założycieli był pierwszy proboszcz, czyli ks. Johan Wycisk. Wówczas był proboszczem nowo powstałej stolarzowickiej parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla. Pierwszymi zawodnikami byli: Loehres-Hein Vorribzunder, Johan Krafczyk, Erich Dombek, Herman Kaletta, Alojs Słota, Stefan Lihs, Josef Lihs, Ernest Wieschalka.

Źródło informacji, zdjęcie: bytom.pl / LKS TEMPO Stolarzowice – profil na Facebooku

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.