Prace nad budową płyty boiska w Rozbarku
SportWiadomości

Zaczęły się prace nad budową płyty boiska w Rozbarku

Zaczęły się prace nad budową płyty boiska w Rozbarku.

Na nowe i wielofunkcyjne boisko czekają wszyscy. Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego jest możliwy dzięki temu, że miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu – w ramach programu „Sportowa Polska”.

GKS Rozbark

Trwają prace przygotowawcze pod budowę nowego boiska i wykonanie potrzebnej infrastruktury sportowej na obiekcie.

„Inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego ruszyła pełną parą. Prace rozbiórkowe już za nami, przystępujemy do prac ziemnych. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale jesteśmy dobrej myśli.” – mówi wiceprezes klubu GKS Rozbark, Marceli Kasprzycki

Greta Sport zakończyła prace rozbiórkowe, które są związane z likwidacją wysłużonych piłkochwytów/urządzeń, bramek, chodników. Zaczęła prace ziemne. Pozwolą nie tylko przygotować teren pod budowę płyty dla nowego boiska, ale tez na nową infrastrukturę sportową na terenie obiektu.

W następnych etapach będą wykonane odwodnienie boiska, instalacja oświetlenia i monitoringu, piłkochwyty i ogrodzenie. Po tych pracach, będą zrealizowane ciągi komunikacyjne, czyli chodniki i plac, a na zakończenie będą zamontowane urządzenia sportowe: boksy, bramki dla zawodników, oświetlenie i monitoring boiska.

Na boisku GKS Rozbark przy ulicy Tuwima zostanie wybudowane pełnowymiarowe boisko treningowe o nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia będzie mieć certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższa jakość płyty boiska piłkarskiego. Będą też zamontowane urządzenia sportowe, czyli boksy dla zawodników, bramki, piłkochwyty, powstanie ogrodzenie i będą wybudowane ciągi komunikacyjne, czyli place i chodniki oraz zostanie zainstalowany system odwodnienia boiska, oświetlenie i monitoring. Przetarg wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej.

Koszt realizacji ma wynieść 3 mln 894 tys zł. W 2020 roku, w grudniu gmina Bytom nabyła dofinansowanie na budowę w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Według harmonogramu, budowa ma zostać przeprowadzona do końca 2021 roku.

W 2020 roku była naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ulicy Tuwima – była realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego: „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach tego projektu wykonawca rozebrał i kolejno odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował w ramach przetargu oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach i zabezpieczył ją przed korozją. Poza tym konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana. Schody z balustradą od strony boiska treningowego doczekały się remontu, a skarpa została wyprofilowana.

Koszt prac razem z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.

O nowe boisko treningowe w Rozbarku upomnieli się bytomianie, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego oddali 3,5 tys. głosów na ten projekt. Dążyliśmy do tego, aby projekt był zrealizowany jak najlepiej, dlatego inwestycję rozpoczęto od modernizacji zniszczonej trybuny, a na budowę boiska pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Dzięki podpisanej w lipcu umowie możliwe było rozpoczęcie prac, które z każdym dniem postępują. Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać ukończona jeszcze w tym roku – podkreślił prezydent Mariusz Wołosz.

Prace nad budową płyty boiska w Rozbarku

Źródło informacji, zdjęcia: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.